Gå til hovedindhold

PNY Technologies PNY SSD CS1030 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)

PNY TechnologiesHarddiskeEAN: 0751492641621
Pris fra 722 krtil 1.124 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 402 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 637 kr 8. maj

Sammenlign priser på PNY SSD CS1030 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 722 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PNY CS1030 M.2 NVMe - 500GB
722 kr
Til butik
PNY CS1030 M.2 NVMe - 500GB billede

Produktinformation

SSD, 500 GB, intern, M.2 2280, PCIe 3.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Mærke: PNY
Kategori: SSD
Artikel nr.: M280CS1030-500-RB
EAN: 0751492641621
Varenr.: 3115954
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PNY SSD CS1030 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
723 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PNY CS1030 500 GB M.2 NVMe SSD - PCIe 3.0 x4
-1%809 kr
Før 819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PNY CS1030 500 GB M.2 NVMe SSD - PCIe 3.0 x4 billede

Produktinformation

Hurtig og pålidelig NVMe SSD til din pc eller laptopOpgrader din lagring med PNY CS1030 500 GB - en M.2 NVMe solid state drive, der giver markant hurtigere respons end traditionelle harddiske. Med PCI Express 3.0 x4 og NVMe 1.3 får du smidig opstart, hurtige programindlæsninger og effektiv filhåndtering i hverdagen.Perfekt til daglig brug og gamingDenne SSD er udviklet til pc og laptop og bruger moderne 3D NAND. Den understøtter TRIM og S.M.A.R.T., så du kan holde øje med drevets tilstand og sikre stabil ydelse over tid. Driftstemperatur fra 0–70 °C gør den velegnet til de fleste opsætninger, og en MTBF på 2.000.000 timer vidner om solid driftssikkerhed.Formfaktor: M.2Kapacitet: 500 GBInterface: PCI Express 3.0PCIe baner: x4Protokol: NVMe 1.3Hukommelsestype: 3D NANDUnderstøttelse: TRIM, S.M.A.R.T.Komponent til: PC/LaptopMTBF: 2.000.000 timerDriftstemp.: 0–70 °COpbevaringstemp.: -40–85 °CVægt: 6,6 g...

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.05g
EAN: 0751492641621
Varenr.: 2063970
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PNY CS1030 500 GB M.2 NVMe SSD - PCIe 3.0 x4
-1%829 kr
Før 839 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PNY SSD CS1030 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
879 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Pny Cs1030 500gb Ssd M.2 Pcie 3.0
1.124 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY SSD CS1030 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY SSD CS1030 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK722 kr761 krKøb
2CompuMail DK723 kr723 krKøb
3Boligcenter DK809 kr809 krKøb
4Vivas DK829 kr908 krKøb
5Ultrashop879 kr879 krKøb
6Dustin DK1.124 kr1.210,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PNY SSD CS1030 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på PNY SSD CS1030 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) i 28 dage. Laveste pris i perioden er 637 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 723 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 687 kr.

Den nuværende pris på 722 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for PNY SSD CS1030 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for PNY SSD CS1030 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026722 kr1 kr (0%)
29. maj 2026723 kr44 kr (6%)
27. maj 2026679 kr6 kr (1%)
26. maj 2026685 kr13 kr (2%)
25. maj 2026672 kr7 kr (1%)
24. maj 2026679 kr6 kr (1%)
23. maj 2026685 kr7 kr (1%)
22. maj 2026692 kr8 kr (1%)
21. maj 2026700 kr7 kr (1%)
20. maj 2026693 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret