Gå til hovedindhold

PNY Technologies PNY SSD CS2230 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)

PNY TechnologiesHarddiskeEAN: 0751492756264
Pris fra 762 krtil 1.124 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 362 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 686 kr 23. maj

Sammenlign priser på PNY SSD CS2230 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 762 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PNY SSD CS2230 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
762 kr
Til butik
PNY SSD CS2230 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

PNY CS2230 - SSD - 500 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: M280CS2230-500-RB
EAN: 0751492756264
Varenr.: 1000962120
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PNY CS2230 SSD - 500GB - M.2 2280 - PCIe 3.0
817 kr
Til butik
PNY CS2230 SSD - 500GB - M.2 2280 - PCIe 3.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 500 GB, intern, overførselshastighed: 3300 MB/s (læs) / 2500 MB/s (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 3.0 x4 tilslutning, NVMe 1.3 (Non-Volatile Memory Express), farve: sort

Produktspecifikationer

Mærke: PNY
Kategori: SSD
Artikel nr.: M280CS2230-500-RB
EAN: 0751492756264
Varenr.: 3173132
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe PNY CS2230 500 GB PCIe 3.0 x4
-4%869 kr
Før 909 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 NVMe PNY CS2230 500 GB PCIe 3.0 x4 billede

Produktinformation

PNY CS2230 - SSD - 500 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe)GenereltBredde: 22 mmDybde: 80 mmEgenskaber: TRIM supportende-til-ende datastibeskyttelseECC Recovery LDPCL1.2 lavstrømstilstandNVM Express (NVMe) 1.4Autonomous Power State Transition (APST)Active State Power Management (ASPM)S.M.A.R.T.Enhedstype: Solid state-drev - internGrænseflade: PCIe 3.0 x4 (NVMe)Højde: 4 mmKapacitet: 500 GBModel: M.2 2280Vægt: 6.6 gPræstationIntern datahastighed: 3300 MBps (læs) / 2500 MBps (skriv)DriftssikkerhedMTBF (forventet tid mellem fejl): 1000000 timerEkspansion og forbindelseInterface: 1 x PCI Express 3.0 x4 (NVMe)Kompatibel bås: M.2 2280DiverseOverensstemmelsesstandarder: VCCIBSMIFCCRoHSKCCRCMUKCAMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 6.99 cmDybde ved forsendelse: 9.91 cmHøjde ved forsendelse: 0.64 cmProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 5 årMiljømæssige parametre

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Vægt: 0.03g
EAN: 0751492756264
Varenr.: 1991884
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe PNY CS2230 500 GB PCIe 3.0 x4
-4%889 kr
Før 929 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PNY SSD CS2230 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
959 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Pny Cs2230 500gb Ssd M.2 2280 Pcie 3.0
1.124 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY SSD CS2230 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY SSD CS2230 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK762 kr762 krKøb
2Proshop DK817 kr856 krKøb
3Boligcenter DK869 kr869 krKøb
4Vivas DK889 kr958 krKøb
5Ultrashop959 kr959 krKøb
6Dustin DK1.124 kr1.210,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PNY SSD CS2230 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på PNY SSD CS2230 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 357 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 789 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 656 kr.

Den nuværende pris på 762 kr er 16% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for PNY SSD CS2230 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for PNY SSD CS2230 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026762 kr21 kr (3%)
26. maj 2026741 kr6 kr (1%)
25. maj 2026735 kr6 kr (1%)
24. maj 2026741 kr55 kr (8%)
23. maj 2026686 kr7 kr (1%)
22. maj 2026693 kr8 kr (1%)
21. maj 2026701 kr6 kr (1%)
20. maj 2026707 kr6 kr (1%)
19. maj 2026713 kr7 kr (1%)
18. maj 2026720 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret