Gå til hovedindhold

SSD harddisk Crucial BX500 2 TB 2,5" SATA 6 Gb/s

CrucialHarddiskeEAN: 0649528821584
Pris fra 1.657 krtil 2.039 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 382 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.189 kr 5. maj

Sammenlign priser på SSD harddisk Crucial BX500 2 TB 2,5" SATA 6 Gb/s og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1657 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Crucial SSD BX500 2TB 2.5" SATA-600
1.657 kr
Til butik
Crucial SSD BX500 2TB 2.5" SATA-600 billede

Produktinformation

Crucial BX500 - SSD - 2 TB - intern - 2.5" - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Artikel nr.: CT2000BX500SSD1
EAN: 0649528821584
Varenr.: 995534271
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Crucial BX500 SSD - 2TB - 2.5" SATA-600
1.699 kr
Til butik
Crucial BX500 SSD - 2TB - 2.5" SATA-600 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 2 TB, intern, overførselshastighed: 540 MB/s (læs) / 500 MB/s (skriv), størrelse: 2.5", SATA-600 tilslutning, Silicon Motion SM2258XT controller, NB! Leveres bulk (uden tilbehør), software: Acronis True Image, farve: sort

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: SSD
Artikel nr.: CT2000BX500SSD1
EAN: 0649528821584
Varenr.: 2811019
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Crucial SSD BX500 2TB 2.5 SATA-600
1.992 kr
Til butik
Crucial SSD BX500 2TB 2.5 SATA-600 billede

Produktinformation

Forbedre ydeevnen, Start hurtigere op. Indlæs filer hurtigere. Forbedre systemets generelle reaktionsevne til alle dine computerbehov. Et højere niveau af pålidelighed, Crucial BX500 er blevet grundigt afprøvet, testet og dokumenteret. Egenskaper: TRIM-support, ECC (Error Correction Code), Multistep Data Integrity Algorithm, Active Garbage Collection, uppgraderbar hårdvara, 3D NAND Technology, SLC Write Acceleration, Thermal Monitoring, S.M.A.R.T. Formfaktor: 2.5"", Gränssnitt: 1 x SATA 6 Gb/s - 7-stifts seriell ATA, Hårddiskens överföringshastighet: 600 MBps (extern), Intern datafrekvens: 540 MBps (läs)/ 500 MBps (skriv), Kapacitet: 2 TB, Kompatibelt fack: 2.5"", MTBF (genomsnittstid mellan fel): 1,500,000 timmar, Medföljande programvara: Acronis True Image, SSD-hållbarhet: 720 TB, Service och support: Begränsad garanti - 3 år, Standarder som följs: UL, TUV, VCCI, BSMI, FCC, RoHS, KCC, WEEE, ICES, SATA-IO, Typ av enhet: SSD-enhet - inbyggd.

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: SSD
EAN: 0649528821584
Varenr.: C63134
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk Crucial BX500 2 TB 2,5" SATA 6 Gb/s
1.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk Crucial BX500 2 TB 2,5" SATA 6 Gb/s
2.019 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Crucial SSD BX500 2TB 2.5 SATA-600
2.039 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD harddisk Crucial BX500 2 TB 2,5" SATA 6 Gb/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD harddisk Crucial BX500 2 TB 2,5" SATA 6 Gb/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.657 kr1.657 krKøb
2Proshop DK1.699 kr1.699 krKøb
3Teknikproffset DK1.992 kr2.041 krKøb
4Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
5Vivas DK2.019 kr2.088 krKøb
6Ultrashop2.039 kr2.039 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SSD harddisk Crucial BX500 2 TB 2,5" SATA 6 Gb/s

PriceData har fulgt prisen på SSD harddisk Crucial BX500 2 TB 2,5" SATA 6 Gb/s i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.189 kr (registreret d. 5. maj 2026), højeste er 1.699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.427 kr.

Den nuværende pris på 1.657 kr er 16% over normalprisen. Prisen er steget 39% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for SSD harddisk Crucial BX500 2 TB 2,5" SATA 6 Gb/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for SSD harddisk Crucial BX500 2 TB 2,5" SATA 6 Gb/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 20261.657 kr42 kr (2%)
6. maj 20261.699 kr510 kr (43%)
5. maj 20261.189 kr410 kr (26%)
1. maj 20261.599 kr100 kr (7%)
6. jan. 20261.499 kr1 kr (0%)
2. jan. 20261.498 kr1 kr (0%)
19. dec. 20251.499 kr97 kr (7%)
11. dec. 20251.402 kr211 kr (18%)
6. dec. 20251.191 kr19 kr (2%)
5. dec. 20251.210 kr279 kr (19%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret