Gå til hovedindhold

Vandkedel SMEG 50’s Style KLF05 - hvid, 0,8 l

SmegKedlerKompakt 50'er designSmå køkkener og kontoretEAN: 8017709302221

Smeg KLF05WHEU elkedel med elegant hvid 50'er design. Kompakt 0,8L kapacitet og 1400W effekt. Perfekt til små køkkener med automatisk sluk-funktion. Læs mere

Pris fra 770 krtil 1.189 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 419 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 764 kr 2. maj

Sammenlign priser på Vandkedel SMEG 50’s Style KLF05 - hvid, 0,8 l og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 770 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Smeg 50's Style Kedel 0.8liter Hvid
770 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SMEG Elkedel 50's Style - Hvid - 1400 W
778 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Smeg Smeg 50's Style mini elkedel 0,8 L Hvid
-34%799 kr
Før 1.206 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Smeg 50's Style Kedel 0.8liter Hvid
989 kr
Til butik
Gå til HvidevareShoppen.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
SMEG KLF05WHEU Elkedel hvid - 0,8 liter
995 kr
Til butik
Gå til Kai Berntsen ApS
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
SMEG KLF05WHEU Elkedel - Hvid
999 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vandkedel SMEG 50’s Style KLF05 - hvid, 0,8 l
-8%1.079 kr
Før 1.179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vandkedel SMEG 50’s Style KLF05 - hvid, 0,8 l
-8%1.099 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til SA-Service.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Smeg Elkedel KLF05WHEU
1.189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vandkedel SMEG 50’s Style KLF05 - hvid, 0,8 l koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vandkedel SMEG 50’s Style KLF05 - hvid, 0,8 l koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK770 kr770 krKøb
2Proshop DK778 kr817 krKøb
3KitchenTime DK799 kr799 krKøb
4Ultrashop989 kr989 krKøb
5HvidevareShoppen.dk995 kr995 krKøb
6Kai Berntsen ApS999 kr999 krKøb
7Boligcenter DK1.079 kr1.079 krKøb
8Vivas DK1.099 kr1.178 krKøb
9SA-Service.dk1.189 kr1.189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Smeg KLF05WHEU Elkedel

Smeg

Smeg KLF05WHEU elkedel med elegant hvid 50'er design. Kompakt 0,8L kapacitet og 1400W effekt. Perfekt til små køkkener med automatisk sluk-funktion.

• elkedel
• smeg kedel
• vandkedel
• mini kedel
• retro kedel
• 50er kedel
• hvid kedel
• Små køkkener og kontoret
• Kompakt 50'er design

Beskrivelse

Smeg KLF05WHEU er en stilren elkedel i ikonisk hvid 50'er design med 0,8 liters kapacitet. Med 1400W effekt sikrer den hurtig opkogning, og den kompakte størrelse gør den ideel til små køkkener, kontoret eller soveværelset. Kedlen har drejebase for nem håndtering og vandstandsindikator så du kun koger det, du skal bruge. Automatisk sluk-funktion giver ekstra sikkerhed, og det rustfri stål med elegant hvid finish matcher både moderne og klassiske køkkener. Den ergonomiske betjening og LED-indikator gør den nem at bruge i den travle hverdag.

Specifikationer

base:Drejebase
dybde:200 mm
farve:Hvid
vægt:1,0 kg
bredde:152 mm
design:50'er retrostil
effekt:1400 W
højde:200 mm
kapacitet:800 ml
materiale:Rustfrit stål
tilslutning:EU-stik
automatisk_sluk:Ja
vandstandsindikator:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget vand kan kedlen rumme?

Kedlen har en kapacitet på 800 ml, hvilket er perfekt til 1-2 kopper ad gangen.

Har kedlen automatisk sluk-funktion?

Ja, kedlen slukker automatisk når vandet koger for ekstra sikkerhed og energibesparelse.

Er kedlen egnet til små køkkener?

Ja, den kompakte størrelse og 50'er design gør den ideel til små køkkener, kontoret eller soveværelset.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Vandkedel SMEG 50’s Style KLF05 - hvid, 0,8 l

PriceData har fulgt prisen på Vandkedel SMEG 50’s Style KLF05 - hvid, 0,8 l i 181 dage. Laveste pris i perioden er 746 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 867 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 786 kr.

Den nuværende pris på 770 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Vandkedel SMEG 50’s Style KLF05 - hvid, 0,8 l. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Vandkedel SMEG 50’s Style KLF05 - hvid, 0,8 l de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026770 kr1 kr (0%)
27. maj 2026769 kr1 kr (0%)
24. maj 2026768 kr1 kr (0%)
13. maj 2026767 kr1 kr (0%)
12. maj 2026768 kr2 kr (0%)
9. maj 2026770 kr2 kr (0%)
8. maj 2026768 kr3 kr (0%)
7. maj 2026765 kr2 kr (0%)
6. maj 2026767 kr3 kr (0%)
2. maj 2026764 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret