Gå til hovedindhold

SMEG KLF03WHEU Elkedel - Hvid - 1,7 liter

SmegKedlerRetro designModerne køkkenEAN: 8017709230999

Smeg KLF03WHEU Elkedel i hvid med klassisk retrodesign. 1,7 liter kapacitet, 2400W effekt og automatisk slukning for sikker og hurtig kogning. Læs mere

Pris fra 918 krtil 1.261,16 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 343,16 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 899 kr 12. maj

Sammenlign priser på SMEG KLF03WHEU Elkedel - Hvid - 1,7 liter og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 918 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Smeg 50's Style Kedel 1.7liter Hvid
918 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SMEG Elkedel 50's Style - Hvid - 2400 W
933 kr
Til butik
Gå til SA-Service.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Smeg Elkedel KLF03WHEU
-33%999 kr
Før 1.489 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Elkedel Smeg 50’s Style 1,7 liter - hvid
-5%1.059 kr
Før 1.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Elkedel Smeg 50’s Style 1,7 liter - hvid
-5%1.079 kr
Før 1.139 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til HvidevareShoppen.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
SMEG KLF03WHEU Elkedel - Hvid - 1,7 liter
1.099 kr
Til butik
Gå til Kai Berntsen ApS
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
SMEG KLF03WHEU Elkedel - Hvid
1.149 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Smeg 50's Style Kedel 1.7liter Hvid
1.169 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Smeg KLF03WHEU - Elkande
1.199 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Smeg Smeg 50's Style elkedel 1,7 L Hvid
-22%1.261,16 kr
Før 1.609 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SMEG KLF03WHEU Elkedel - Hvid - 1,7 liter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SMEG KLF03WHEU Elkedel - Hvid - 1,7 liter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK918 kr918 krKøb
2Proshop DK933 kr972 krKøb
3SA-Service.dk999 kr999 krKøb
4Boligcenter DK1.059 kr1.059 krKøb
5Vivas DK1.079 kr1.148 krKøb
6HvidevareShoppen.dk1.099 kr1.099 krKøb
7Kai Berntsen ApS1.149 kr1.149 krKøb
8Ultrashop1.169 kr1.169 krKøb
9Homeshop DK1.199 kr1.199 krKøb
10KitchenTime DK1.261,16 kr1.261,16 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Smeg KLF03WHEU Elkedel

Smeg

Smeg KLF03WHEU Elkedel i hvid med klassisk retrodesign. 1,7 liter kapacitet, 2400W effekt og automatisk slukning for sikker og hurtig kogning.

• elkedel
• kedel
• smeg kedel
• retro elkedel
• hvid elkedel
• køkkenudstyr
• Moderne køkken
• Retro design

Beskrivelse

Smeg KLF03WHEU Elkedel kombinerer tidløs retrodesign med moderne funktionalitet. Denne elegante hvide elkedel er fremstillet af rustfrit stål og har en kapacitet på 1,7 liter, perfekt til familiens daglige behov.

Elkedlen er udstyret med en kraftfuld 2400W motor, der koger vandet på rekordtid. Den har automatisk slukning ved 100°C og beskyttelse mod tørkogning for optimal sikkerhed. Den 360° drejelige base gør den nem at placere fra alle vinkler.

Med sit karakteristiske 50'er design tilføjer den stil og personlighed til enhver køkkenindretning. Det aftagelige kalkfilter i rustfrit stål sikrer ren smag, mens det skjulte varmelegeme gør rengøringen enkel.

Specifikationer

base:360° drejelig
mål:260 x 223 x 170 mm
farve:Hvid
vægt:1,6 kg
design:Retro 50'erne
effekt:2400 W
filter:Aftageligt kalkfilter
garanti:2 år
kapacitet:1,7 liter
materiale:Rustfrit stål
sikkerhed:Automatisk slukning ved 100°C
beskyttelse:Tørkogningssikring
varmelegeme:Skjult

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget vand kan elkedlen rumme?

Smeg KLF03WHEU har en kapacitet på 1,7 liter, hvilket er perfekt til 6-8 kopper te eller kaffe.

Har elkedlen automatisk slukning?

Ja, kedlen slukker automatisk når vandet når 100°C og har også beskyttelse mod tørkogning for sikkerhed.

Er kedlen nem at rengøre?

Ja, det skjulte varmelegeme gør rengøringen enkel, og det aftagelige kalkfilter kan vaskes separat.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SMEG KLF03WHEU Elkedel - Hvid - 1,7 liter

PriceData har fulgt prisen på SMEG KLF03WHEU Elkedel - Hvid - 1,7 liter i 178 dage. Laveste pris i perioden er 876 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 910 kr.

Den nuværende pris på 918 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for SMEG KLF03WHEU Elkedel - Hvid - 1,7 liter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for SMEG KLF03WHEU Elkedel - Hvid - 1,7 liter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026918 kr13 kr (1%)
19. maj 2026905 kr6 kr (1%)
12. maj 2026899 kr19 kr (2%)
8. maj 2026918 kr19 kr (2%)
2. maj 2026899 kr9 kr (1%)
1. maj 2026908 kr9 kr (1%)
30. apr. 2026899 kr19 kr (2%)
29. apr. 2026918 kr81 kr (8%)
21. apr. 2026999 kr94 kr (10%)
19. apr. 2026905 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret