Gå til hovedindhold

Smeg 50''s Style Elkedler KLF03BLEU Sort, 1,7 L, 2400 W, Sort, Rustfrit stål, Vandmåler, Overophedningsbeskyttelse

SmegKedlerRetro 50'er-designKøkkenudstyr til daglig brugEAN: 8017709227791

Smeg KLF03BLEU elkedel i sort retro 50'er-stil med 1,7 liter kapacitet og kraftfuld 2400W effekt. Rustfrit stål, automatisk sluk og aftageligt kalkfilter. Læs mere

Pris fra 967 krtil 1.239 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 272 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 923 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Smeg 50''s Style Elkedler KLF03BLEU Sort, 1,7 L, 2400 W, Sort, Rustfrit stål, Vandmåler, Overophedningsbeskyttelse og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 967 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Smeg 50's Style Kedel 1.7liter Sort
967 kr
Til butik
Gå til SA-Service.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Smeg Elkedel KLF03BLEU
-33%999 kr
Før 1.489 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SMEG Elkedel 50's Style - Sort - 2400 W
-6%1.003 kr
Før 1.063 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Smeg 50''s Style Elkedler KLF03BLEU Sort, 1,7 L, 2400 W, Sort, Rustfrit stål, Vandmåler, Overophedningsbeskyttelse
1.071 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Smeg KLF03BLEU - Elkande
1.199 kr
Til butik
Gå til Kai Berntsen ApS
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
SMEG KLF03BLEU Elkedel - sort
1.199 kr
Til butik
Gå til HvidevareShoppen.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
SMEG KLF03BLEU Elkedel - sort - 1,7 liter
1.199 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Elkedel SMEG 50’s Style KLF03 - sort, 1,7 l
-10%1.219 kr
Før 1.359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Smeg 50's Style Kedel 1.7liter Sort
1.219 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Smeg Smeg 50's Style elkedel 1,7 L Sort
-24%1.228,92 kr
Før 1.609 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Elkedel SMEG 50’s Style KLF03 - sort, 1,7 l
-10%1.239 kr
Før 1.379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Smeg 50''s Style Elkedler KLF03BLEU Sort, 1,7 L, 2400 W, Sort, Rustfrit stål, Vandmåler, Overophedningsbeskyttelse koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Smeg 50''s Style Elkedler KLF03BLEU Sort, 1,7 L, 2400 W, Sort, Rustfrit stål, Vandmåler, Overophedningsbeskyttelse koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK967 kr967 krKøb
2SA-Service.dk999 kr999 krKøb
3Proshop DK1.003 kr1.003 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.071 kr1.071 krKøb
5Homeshop DK1.199 kr1.199 krKøb
6Kai Berntsen ApS1.199 kr1.199 krKøb
7HvidevareShoppen.dk1.199 kr1.199 krKøb
8Boligcenter DK1.219 kr1.219 krKøb
9Ultrashop1.219 kr1.219 krKøb
10KitchenTime DK1.228,92 kr1.228,92 krKøb
11Vivas DK1.239 kr1.318 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Smeg KLF03BLEU Elkedel Sort

Smeg

Smeg KLF03BLEU elkedel i sort retro 50'er-stil med 1,7 liter kapacitet og kraftfuld 2400W effekt. Rustfrit stål, automatisk sluk og aftageligt kalkfilter.

• smeg elkedel
• retro kedel
• 50er kedel
• sort kedel
• køkkenudstyr
• te kedel
• kaffe kedel
• Køkkenudstyr til daglig brug
• Retro 50'er-design

Beskrivelse

Smeg KLF03BLEU Elkedel bringer tidløs 50'er-charme til dit køkken med elegante linjer og sort finish. Kedlen er fremstillet i hygiejnisk rustfrit stål og rummer op til 1,7 liter vand - perfekt til familiens te- og kaffebehov. Den kraftfulde 2400W motor sikrer hurtig kogning, mens det skjulte varmeelement gør rengøring nem. Kedlen har automatisk sluk ved 100°C og tørkogningsbeskyttelse for sikker brug. Med 360° base-placering, push-åbning af låg og aftageligt kalkfilter kombinerer den funktionalitet med ikonisk italiensk design. Gummifødder sikrer stabil placering på køkkenbordet.

Specifikationer

base:360° placering
låg:Push-åbning
farve:Sort
vægt:1,6 kg
effekt:2400 W
fødder:Gummi
kapacitet:1,7 liter
materiale:Rustfrit stål
kalkfilter:Aftagelig, rustfrit stål
mål_dybde:170 mm
mål_bredde:223 mm
mål_højde:260 mm
varmeelement:Skjult
automatisk_sluk:Ja, ved 100°C
tørkogningssikring:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er Smeg KLF03BLEU kedlen sikker at bruge?

Ja, kedlen har automatisk sluk når vandet når 100°C og tørkogningsbeskyttelse der slukker hvis der mangler vand. Gummifødder sikrer stabil placering.

Hvor meget vand kan kedlen indeholde?

Smeg KLF03BLEU har en kapacitet på 1,7 liter, hvilket er ideelt til 6-8 kopper te eller kaffe.

Hvor hurtigt koger kedlen vandet?

Med 2400W effekt koger kedlen vandet meget hurtigt - typisk 3-4 minutter for fuld kedel afhængigt af starttemperatur.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Smeg 50''s Style Elkedler KLF03BLEU Sort, 1,7 L, 2400 W, Sort, Rustfrit stål, Vandmåler, Overophedningsbeskyttelse

PriceData har fulgt prisen på Smeg 50''s Style Elkedler KLF03BLEU Sort, 1,7 L, 2400 W, Sort, Rustfrit stål, Vandmåler, Overophedningsbeskyttelse i 172 dage. Laveste pris i perioden er 913 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 937 kr.

Den nuværende pris på 967 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Smeg 50''s Style Elkedler KLF03BLEU Sort, 1,7 L, 2400 W, Sort, Rustfrit stål, Vandmåler, Overophedningsbeskyttelse. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Smeg 50''s Style Elkedler KLF03BLEU Sort, 1,7 L, 2400 W, Sort, Rustfrit stål, Vandmåler, Overophedningsbeskyttelse de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026967 kr2 kr (0%)
30. maj 2026969 kr1 kr (0%)
23. maj 2026970 kr19 kr (2%)
21. maj 2026989 kr34 kr (4%)
19. apr. 2026955 kr44 kr (4%)
17. apr. 2026999 kr56 kr (6%)
16. apr. 2026943 kr13 kr (1%)
13. apr. 2026930 kr13 kr (1%)
10. apr. 2026943 kr13 kr (1%)
22. mar. 2026930 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret