Gå til hovedindhold

Shimano CS-M5100-11, Cykelkassette, Mountainbike, Rustfrit stål

ShimanoHovedtelefonerEAN: 4550170618728
Pris fra 514 krtil 879 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 365 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 499 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Shimano CS-M5100-11, Cykelkassette, Mountainbike, Rustfrit stål og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 514 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano CS-M5100-11
514 kr
Til butik
Shimano CS-M5100-11 billede

Produktinformation

Shimano CS-M5100-11 Cykelkassette

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Sport Fitness
Artikel nr.: ICSM510011151
EAN: 4550170618728
Varenr.: 3413921
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano Deore - Kassette 11 gear 11-51 tands - M5100
536 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano CS-M5100-11, Cykelkassette, Mountainbike, Rustfrit stål
538 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano Kassette 11sp 11-51 - CS-M5100-11 Deore
879 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano CS-M5100-11, Cykelkassette, Mountainbike, Rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano CS-M5100-11, Cykelkassette, Mountainbike, Rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK514 kr553 krKøb
2Cykelpartner.dk536 kr536 krKøb
3CS MEGASTORE DK538 kr577 krKøb
4Cykelexperten.dk879 kr879 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano CS-M5100-11, Cykelkassette, Mountainbike, Rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Shimano CS-M5100-11, Cykelkassette, Mountainbike, Rustfrit stål i 182 dage. Laveste pris i perioden er 499 kr (registreret d. 28. marts 2026), højeste er 551 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 539 kr.

Den nuværende pris på 514 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Shimano CS-M5100-11, Cykelkassette, Mountainbike, Rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Shimano CS-M5100-11, Cykelkassette, Mountainbike, Rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026514 kr22 kr (4%)
10. maj 2026536 kr13 kr (2%)
9. maj 2026549 kr13 kr (2%)
6. maj 2026536 kr5 kr (1%)
5. maj 2026531 kr13 kr (2%)
4. maj 2026544 kr19 kr (4%)
1. maj 2026525 kr6 kr (1%)
24. apr. 2026531 kr5 kr (1%)
23. apr. 2026536 kr5 kr (1%)
22. apr. 2026531 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret