Gå til hovedindhold

Shimano Kassette 12sp 10-45 Cs-m7100-12 - Cykel kassette

ShimanoHovedtelefonerEAN: 4550170444297
Pris fra 671 krtil 1.049 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 378 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 658 kr 29. maj

Sammenlign priser på Shimano Kassette 12sp 10-45 Cs-m7100-12 - Cykel kassette og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 671 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Cassette Shimano SLX CS-M7100 12-speed-10-45T
671 kr
Til butik
Cassette Shimano SLX CS-M7100 12-speed-10-45T billede

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Kassetter
Farve: 12
Artikel nr.: 4550170444297
EAN: 4550170444297
Varenr.: 10422491
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano SLX - Kassette 12 gear 10-45 tands - M7100
761 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Kassette 12sp 10-45 Cs-m7100-12 - Cykel kassette
784,95 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Kassette 12sp 10-45 Cs-m7100-12 - Cykel kassette
784,95 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano Kassette SLX 10-45 12sp - CS-M7100-12
1.049 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Kassette 12sp 10-45 Cs-m7100-12 - Cykel kassette koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Kassette 12sp 10-45 Cs-m7100-12 - Cykel kassette koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK671 kr710 krKøb
2Cykelpartner.dk761 kr761 krKøb
3MAXiPRO784,95 kr784,95 krKøb
4Bikepack.dk784,95 kr784,95 krKøb
5Cykelexperten.dk1.049 kr1.049 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Kassette 12sp 10-45 Cs-m7100-12 - Cykel kassette

PriceData har fulgt prisen på Shimano Kassette 12sp 10-45 Cs-m7100-12 - Cykel kassette i 182 dage. Laveste pris i perioden er 643 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 784,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 725 kr.

Den nuværende pris på 671 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Shimano Kassette 12sp 10-45 Cs-m7100-12 - Cykel kassette. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Shimano Kassette 12sp 10-45 Cs-m7100-12 - Cykel kassette de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026671 kr1 kr (0%)
31. maj 2026672 kr89 kr (12%)
30. maj 2026761 kr103 kr (16%)
29. maj 2026658 kr103 kr (14%)
17. maj 2026761 kr103 kr (16%)
15. maj 2026658 kr106 kr (14%)
14. maj 2026764 kr1 kr (0%)
10. maj 2026765 kr12,95 kr (2%)
8. maj 2026777,95 kr12,95 kr (2%)
6. maj 2026765 kr107 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret