Gå til hovedindhold

Shimano Kassette 10sp 11-42 Cs-m4100-10 Deore - Cykel kassette

ShimanoHovedtelefonerEAN: 4550170620769
Pris fra 319 krtil 579 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 260 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 311 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Shimano Kassette 10sp 11-42 Cs-m4100-10 Deore - Cykel kassette og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 319 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano Kassete
319 kr
Til butik
Shimano Kassete billede

Produktinformation

Shimano Kassete Cykelkassette

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Sport Fitness
Artikel nr.: ECSM410010142
EAN: 4550170620769
Varenr.: 3413927
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano Kassete, Cykelkassette, Mountainbike, Rustfrit stål
323 kr
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano Deore - Kassette 10 gear - 11-42 tands - M4100
346 kr
Til butik
Gå til Dania Bikes
TrustScore 5 ud af 54,8
Shimano Deore Kassette CS-M4100 10 Speed 11-42T
-31%399 kr
Før 579 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Kassette 10sp 11-42 Cs-m4100-10 Deore - Cykel kassette
-1%410,95 kr
Før 414,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Kassette 10sp 11-42 Cs-m4100-10 Deore - Cykel kassette
-1%410,95 kr
Før 414,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano Kassette 10 Speed 11-42
579 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Kassette 10sp 11-42 Cs-m4100-10 Deore - Cykel kassette koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Kassette 10sp 11-42 Cs-m4100-10 Deore - Cykel kassette koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK319 kr358 krKøb
2CS MEGASTORE DK323 kr362 krKøb
3Cykelpartner.dk346 kr346 krKøb
4Dania Bikes399 kr399 krKøb
5MAXiPRO410,95 kr410,95 krKøb
6Bikepack.dk410,95 kr410,95 krKøb
7Cykelexperten.dk579 kr579 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Kassette 10sp 11-42 Cs-m4100-10 Deore - Cykel kassette

PriceData har fulgt prisen på Shimano Kassette 10sp 11-42 Cs-m4100-10 Deore - Cykel kassette i 184 dage. Laveste pris i perioden er 309 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 377,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 318 kr.

Den nuværende pris på 319 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Shimano Kassette 10sp 11-42 Cs-m4100-10 Deore - Cykel kassette. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Shimano Kassette 10sp 11-42 Cs-m4100-10 Deore - Cykel kassette de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026319 kr1 kr (0%)
22. maj 2026320 kr1 kr (0%)
19. maj 2026319 kr4 kr (1%)
17. maj 2026315 kr1 kr (0%)
16. maj 2026316 kr1 kr (0%)
15. maj 2026317 kr1 kr (0%)
14. maj 2026318 kr1 kr (0%)
4. maj 2026319 kr3 kr (1%)
24. apr. 2026316 kr3 kr (1%)
23. apr. 2026319 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret