Gå til hovedindhold

Shimano Kassette 10sp 11-28 Cs-6700 Ultegra - Cykel kassette

ShimanoHovedtelefonerEAN: 4524667293651
Pris fra 448 krtil 589 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 141 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 426,95 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Shimano Kassette 10sp 11-28 Cs-6700 Ultegra - Cykel kassette og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 448 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano Ultegra - Kassette 10 gear 11-28 tands - CS-6700
448 kr
Til butik
Shimano Ultegra - Kassette 10 gear 11-28 tands - CS-6700 billede

Produktinformation

Sram kassette af typen CS-6700. Findes i forskellige tandkombinationer. Fakta Shimano Ultegra CS-6700 kassette 10 gear. Tandkombination: 11...

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Kassetter
EAN: 4524667293651
Varenr.: 4524667293651
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Kassette 10sp 11-28 Cs-6700 Ultegra - Cykel kassette
448,95 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Kassette 10sp 11-28 Cs-6700 Ultegra - Cykel kassette
448,95 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano CS-6700, Cykelkassette, Aluminium, Sølv
548 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano Kassette 10 Speed 11-28 - CS-6700 Ultegra
589 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Kassette 10sp 11-28 Cs-6700 Ultegra - Cykel kassette koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Kassette 10sp 11-28 Cs-6700 Ultegra - Cykel kassette koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk448 kr448 krKøb
2MAXiPRO448,95 kr448,95 krKøb
3Bikepack.dk448,95 kr448,95 krKøb
4CS MEGASTORE DK548 kr587 krKøb
5Cykelexperten.dk589 kr589 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Kassette 10sp 11-28 Cs-6700 Ultegra - Cykel kassette

PriceData har fulgt prisen på Shimano Kassette 10sp 11-28 Cs-6700 Ultegra - Cykel kassette i 185 dage. Laveste pris i perioden er 399,95 kr (registreret d. 14. januar 2026), højeste er 468 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 442 kr.

Den nuværende pris på 448 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Shimano Kassette 10sp 11-28 Cs-6700 Ultegra - Cykel kassette. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Shimano Kassette 10sp 11-28 Cs-6700 Ultegra - Cykel kassette de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026448 kr3,05 kr (1%)
19. maj 2026444,95 kr3,95 kr (1%)
17. maj 2026441 kr1 kr (0%)
16. maj 2026442 kr1 kr (0%)
15. maj 2026443 kr1 kr (0%)
14. maj 2026444 kr
29. apr. 2026444,95 kr
24. apr. 2026445 kr3,95 kr (1%)
23. apr. 2026448,95 kr3,95 kr (1%)
22. apr. 2026445 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret