Gå til hovedindhold

Shimano Kassette 10sp 11-36 Cs-hg50-10 Deore - Cykel kassette

ShimanoHovedtelefonerEAN: 4524667407515
Pris fra 243 krtil 409 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 166 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 216,71 kr 16. maj

Sammenlign priser på Shimano Kassette 10sp 11-36 Cs-hg50-10 Deore - Cykel kassette og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 243 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano CS-HG50-10
243 kr
Til butik
Shimano CS-HG50-10 billede

Produktinformation

Shimano CS-HG50-10 Cykelkassette

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Sport Fitness
Artikel nr.: ICSHG5010136
EAN: 4524667407515
Varenr.: 3413924
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano Deore - Kassette 10 gear 11-36 tands - HG50
258 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano Deore CS-HG50 10-speed 11-36T hjulsæt
258 kr
Til butik
Gå til Dania Bikes
TrustScore 5 ud af 54,8
Shimano Deore Kassette CS-HG50-10 10-speed 11-36T
-27%299 kr
Før 409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Kassette 10sp 11-36 Cs-hg50-10 Deore - Cykel kassette
-1%311,95 kr
Før 314,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Kassette 10sp 11-36 Cs-hg50-10 Deore - Cykel kassette
-1%311,95 kr
Før 314,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano Kassette 10sp 11-36 - CS-HG50-10 Deore
409 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Kassette 10sp 11-36 Cs-hg50-10 Deore - Cykel kassette koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Kassette 10sp 11-36 Cs-hg50-10 Deore - Cykel kassette koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK243 kr282 krKøb
2Cykelpartner.dk258 kr258 krKøb
3CS MEGASTORE DK258 kr297 krKøb
4Dania Bikes299 kr299 krKøb
5MAXiPRO311,95 kr311,95 krKøb
6Bikepack.dk311,95 kr311,95 krKøb
7Cykelexperten.dk409 kr409 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Kassette 10sp 11-36 Cs-hg50-10 Deore - Cykel kassette

PriceData har fulgt prisen på Shimano Kassette 10sp 11-36 Cs-hg50-10 Deore - Cykel kassette i 119 dage. Laveste pris i perioden er 216,71 kr (registreret d. 16. maj 2026), højeste er 279 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 248 kr.

Den nuværende pris på 243 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Shimano Kassette 10sp 11-36 Cs-hg50-10 Deore - Cykel kassette. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Shimano Kassette 10sp 11-36 Cs-hg50-10 Deore - Cykel kassette de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026243 kr26,29 kr (12%)
16. maj 2026216,71 kr26,29 kr (11%)
14. maj 2026243 kr14 kr (6%)
12. maj 2026229 kr
11. maj 2026228,11 kr11,4 kr (5%)
2. maj 2026239,51 kr3,49 kr (1%)
10. apr. 2026243 kr6 kr (2%)
9. apr. 2026249 kr30 kr (11%)
8. apr. 2026279 kr30 kr (12%)
4. apr. 2026249 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret