Gå til hovedindhold

Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik - grafit

SennheiserElektronikEAN: 4260752332569
Pris fra 1.440 krtil 1.769 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 329 kr (19% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik - grafit og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1440 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sennheiser MOMENTUM 4 Trådløs Kablet Hovedtelefoner Sort Grå
1.440 kr
Til butik
Sennheiser MOMENTUM 4 Trådløs Kablet Hovedtelefoner Sort Grå billede

Produktinformation

Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik - grafit

Produktspecifikationer

Mærke: Sennheiser
Artikel nr.: 700383
EAN: 4260752332569
Varenr.: 1002349455
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik - grafit
1.519 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sennheiser MOMENTUM 4 - Graphite
-24%1.599 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sennheiser MOMENTUM 4 - Graphite billede

Produktinformation

Hovedtelefoner leverer Sennheiser Signature Sound i et fuld størrelse-design med Adaptive Hybrid ANC, Bluetooth 5.2 og mulighed for både trådløs og kablet lytning. Sennheiser MOMENTUM 4 - Graphite er bygget til bærbar elektronik og kombinerer et bredt 6-22,000 Hz frekvensområde med touch-betjening, Smart Pause og fire indbyggede MEMS-retningsmikrofoner med støjreduktion til krystalklare opkald. Adaptive Hybrid ANC med Transparency mode Bluetooth 5.2 med understøttelse af SBC, AAC, aptX og aptX Adaptive 60 timers afspilning med ANC til via Bluetooth Hurtigopladning: op til 4 timers afspilning efter 5 minutters opladning Aftageligt kabel til 2.5 mm kablet brug Touch-sensorbetjening og automatisk tænd/sluk Nyd omsluttende lytning og klar kommunikation gennem lange sessioner - uanset om du rejser trådløst eller tilslutter for en direkte forbindelse.

Produktspecifikationer

Mærke: Sennheiser
Kategori: Hovedtelefonerheadset2
Artikel nr.: 700383
EAN: 4260752332569
Varenr.: 3322445
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløse hovedtelefoner Sennheiser MOMENTUM 4 - grafit
-6%1.699 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløse hovedtelefoner Sennheiser MOMENTUM 4 - grafit
-5%1.719 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sennheiser MOMENTUM 4 Trådløs Kablet Hovedtelefoner Sort Grå
1.769 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik - grafit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik - grafit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.440 kr1.440 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.519 kr1.519 krKøb
3Proshop DK1.599 kr1.599 krKøb
4Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
5Vivas DK1.719 kr1.788 krKøb
6Ultrashop1.769 kr1.769 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik - grafit

PriceData har fulgt prisen på Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik - grafit i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.440 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.542 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.499 kr.

Den nuværende pris på 1.440 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik - grafit. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik - grafit de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 20261.440 kr23 kr (2%)
25. feb. 20261.463 kr2 kr (0%)
30. jan. 20261.465 kr18 kr (1%)
29. jan. 20261.483 kr14 kr (1%)
28. jan. 20261.497 kr17 kr (1%)
27. jan. 20261.480 kr9 kr (1%)
26. jan. 20261.489 kr18 kr (1%)
25. jan. 20261.471 kr17 kr (1%)
24. jan. 20261.488 kr1 kr (0%)
23. jan. 20261.489 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret