Gå til hovedindhold

Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik, USB-C - sort

SennheiserElektronikEAN: 4260752330435
Pris fra 1.374 krtil 2.590 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.216 kr (47% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.282 kr 27. maj

Sammenlign priser på Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik, USB-C - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1374 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sennheiser Momentum 4 Aebt Stereo Sort
-45%1.374 kr
Før 2.498,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sennheiser Momentum 4 Aebt Stereo Sort billede

Produktinformation

Bedste lyd sin klasse Skræddersy din lyd Adaptiv støjreduktion Langvarig komfort Krystalklare samtaler Automatisk tænd/sluk og smart pause

Produktspecifikationer

Mærke: SENNHEISER
Kategori: Over-Ear
Artikel nr.: 509266
EAN: 4260752330435
Varenr.: 5011300164
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sennheiser MOMENTUM 4 Trådløs Kablet Hovedtelefoner Sort
1.382 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik, USB-C - sort
1.543 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløse hovedtelefoner Sennheiser MOMENTUM 4 - sort
-6%1.699 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløse hovedtelefoner Sennheiser MOMENTUM 4 - sort
-5%1.719 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sennheiser MOMENTUM 4 Trådløs Kablet Hovedtelefoner Sort
1.719 kr
Til butik
Gå til Dealicious Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Sennheiser Momentum 4 Trådløse Høretelefoner - Sort
2.590 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik, USB-C - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik, USB-C - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.374 kr1.460,25 krKøb
2CompuMail DK1.382 kr1.382 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.543 kr1.543 krKøb
4Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
5Vivas DK1.719 kr1.788 krKøb
6Ultrashop1.719 kr1.719 krKøb
7Dealicious Danmark2.590 kr2.590 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik, USB-C - sort

PriceData har fulgt prisen på Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik, USB-C - sort i 177 dage. Laveste pris i perioden er 1.282 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 1.568 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.448 kr.

Den nuværende pris på 1.374 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik, USB-C - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Sennheiser MOMENTUM 4 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 2,5 mm jackstik, USB-C - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.374 kr92 kr (7%)
27. maj 20261.282 kr92 kr (7%)
26. maj 20261.374 kr92 kr (7%)
23. maj 20261.282 kr92 kr (7%)
22. maj 20261.374 kr92 kr (7%)
20. maj 20261.282 kr92 kr (7%)
18. maj 20261.374 kr92 kr (7%)
17. maj 20261.282 kr92 kr (7%)
6. maj 20261.374 kr28 kr (2%)
1. maj 20261.402 kr61 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret