Gå til hovedindhold

Sea Sonic Electronics Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 1.088 krtil 1.339 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 251 kr (19% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1088 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seasonic FOCUS GX White ATX 3 (2024) 1000 1000Watt 80 PLUS Gold
1.088 kr
Til butik
Seasonic FOCUS GX White ATX 3 (2024) 1000 1000Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

Seasonic FOCUS GX White ATX 3 (2024) 1000 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 watt - hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FOCUS-GX-1000-V4-WHITE
EAN: 4711173878551
Varenr.: 1002429517
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Seasonic FOCUS GX-1000 ATX 3.1 (2024) strømforsyning, hvid, 1000 W
1.200 kr
Til butik
Seasonic FOCUS GX-1000 ATX 3.1 (2024) strømforsyning, hvid, 1000 W billede

Produktinformation

SeasonicFocus GX White ATX 3.1 er designet til at imødekomme behovene hos krævende pc-brugere. Denne fuldt modulære strømforsyning kombinerer den nyeste teknologi med et elegant hvidt design. Seasonic Focus GX White ATX 3.1 er designet til at imødekomme krævende pc-brugeres behov. Denne fuldt modulære strømforsyning kombinerer den nyeste teknologi med et elegant hvidt design og leverer pålidelig ydeevne til både det nyeste hardware og æstetiske konfigurationer. Funktioner: Overholder ATX 3.1-standarden: Understøtter højere strømbehov og dynamiske strømspidser, især til krævende grafikkort som NVIDIA RTX 40-serien. Fuldt modulært design: Kablerne kan fjernes efter behov, hvilket letter kabelstyringen og forbedrer luftstrømmen. 80 PLUS Gold-certificering: Fremragende energieffektivitet sikrer lavere varmeproduktion og lavere driftsomkostninger. Stille drift: 135 mm Fluid Dynamic Bearing-blæser sikrer effektiv køling med lavt støjniveau og lang levetid. Lang garanti: 10 års producentgaranti vidner om pålidelighed og lang levetid. Tekniske data: Effekt: 1000 W (+5V: 25 A, +3,3V: 25 A, +12V: 83 A, -12V: 0,3 A, +5Vsb: 3 A), 80 Plus Gold-klassificering, ATX/EPS, PCIe 5.1, Modularitet: Fuldt modulær, Blæserstørrelse: 135 mm, Blæser: Fluid Dynamic Bearing -væskeleje, MTBF: 100.000 timer, Beskyttelse: OPP, OVP, UVP, OCP, OTP, SCP, Mål: 140 x 150 x 86 mm, Garanti: 10 års garanti fra producenten, Tilslutninger: 1 x MB (24/20-pin), 1 x CPU (8/4-pin), 1 x PCIe (8/6-pin), 4 x SATA, 3 x Molex, 1 x 12V-2x6 (12+4-bens til 12+4-bens), 1000 W ATX-strømforsyning, 80 Plus Gold-certificeret, Modulær kabelføring, 135 mm blæser, 10 års garanti fra producenten, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Seasonic
Kategori: Strømforsyning / PSU
EAN: 4711173878551
Varenr.: D41766
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.256 kr
Til butik
Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 135mm blæser fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 8 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: hvid, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seasonic
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: FOCUS-GX-1000-V4-WHITE
EAN: 4711173878551
Varenr.: 3317280
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seasonic FOCUS GX White ATX 3 (2024) 1000 1000Watt 80 PLUS Gold
1.339 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.088 kr1.088 krKøb
2Teknikproffset DK1.200 kr1.259 krKøb
3Proshop DK1.256 kr1.256 krKøb
4Ultrashop1.339 kr1.339 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.088 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.465 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.316 kr.

Den nuværende pris på 1.088 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.088 kr18 kr (2%)
14. maj 20261.106 kr26 kr (2%)
13. maj 20261.132 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.133 kr25 kr (2%)
29. apr. 20261.158 kr40 kr (3%)
18. mar. 20261.198 kr39 kr (3%)
17. mar. 20261.237 kr79 kr (7%)
17. feb. 20261.158 kr46 kr (4%)
10. feb. 20261.204 kr18 kr (1%)
15. jan. 20261.222 kr91 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret