Gå til hovedindhold

Sea Sonic Electronics Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 1.244 krtil 1.743 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 499 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.088 kr 23. maj

Sammenlign priser på Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1244 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.244 kr
Til butik
Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 135mm blæser fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 8 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: hvid, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seasonic
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: FOCUS-GX-1000-V4-WHITE
EAN: 4711173878551
Varenr.: 3317280
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seasonic FOCUS GX White ATX 3 (2024) 1000 1000Watt 80 PLUS Gold
1.385 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seasonic FOCUS GX White ATX 3 (2024) 1000 1000Watt 80 PLUS Gold
1.699 kr
Til butik
Seasonic FOCUS GX White ATX 3 (2024) 1000 1000Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

Seasonic FOCUS GX White ATX 3 2024 1000W 80 PLUS Gold Opgrader din computersoftware med Seasonic FOCUS GX White ATX 3 2024 1000W 80 PLUS Gold strømforsyning. Med en effekt på 1000 Watt og en 80 PLUS Gold certificering sikrer denne strømforsyning høj effek...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Strømforsyning (PSU)
EAN: 4711173878551
Varenr.: 105758
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Seasonic FOCUS GX-1000 ATX 3.1 (2024) strømforsyning, hvid, 1000 W
1.743 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.244 kr1.244 krKøb
2CompuMail DK1.385 kr1.385 krKøb
3Ultrashop1.699 kr1.699 krKøb
4Teknikproffset DK1.743 kr1.802 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.088 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.465 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.314 kr.

Den nuværende pris på 1.244 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Seasonic FOCUS GX-1000 White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.244 kr156 kr (14%)
23. maj 20261.088 kr18 kr (2%)
14. maj 20261.106 kr26 kr (2%)
13. maj 20261.132 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.133 kr25 kr (2%)
29. apr. 20261.158 kr40 kr (3%)
18. mar. 20261.198 kr39 kr (3%)
17. mar. 20261.237 kr79 kr (7%)
17. feb. 20261.158 kr46 kr (4%)
10. feb. 20261.204 kr18 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret