Gå til hovedindhold

Sea Sonic Electronics Seasonic Focus SGX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

Pris fra 1.064 krtil 1.719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 655 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.054 kr 29. maj

Sammenlign priser på Seasonic Focus SGX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1064 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seasonic FOCUS SGX (2021) SSR-750SGX 750Watt 80 PLUS Gold
1.064 kr
Til butik
Seasonic FOCUS SGX (2021) SSR-750SGX 750Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

Seasonic FOCUS SGX (2021) SSR-750SGX - Strømforsyning (intern) - ATX12V / SFX12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 750 watt

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FOCUS-SGX-750
EAN: 4711173877110
Varenr.: 1000210784
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic Focus SGX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
1.191 kr
Til butik
Seasonic Focus SGX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), SFX standard: ATX12V 12V / EPS12V 12V, 80 plus Gold, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 6 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 750 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seasonic
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: FOCUS-SGX-750
EAN: 4711173877110
Varenr.: 3207265
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Seasonic Focus SGX - 750W PSU - GEEKD.dk
1.306 kr
Til butik
Seasonic Focus SGX - 750W PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Seasonic Focus SGX - 750W: Kraftfuld strømforsyning til mini-ITX systemer Seasonic Focus SGX - 750W er den ideelle strømforsyning til dig, der ønsker at bygge et kompakt og kraftfuldt mini-ITX system. Med sin kapacitet på 750W er den i stand til at levere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seasonic
Kategori: PSU
EAN: 4711173877110
Varenr.: 42916354326765
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til PC Seasonic FOCUS SGX-750 SFX, 750 W, fuldt modulær, sort
1.699 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC Seasonic FOCUS SGX-750 SFX, 750 W, fuldt modulær, sort
1.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic Focus SGX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic Focus SGX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.064 kr1.064 krKøb
2Proshop DK1.191 kr1.191 krKøb
3Geekd1.306 kr1.306 krKøb
4Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
5Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seasonic Focus SGX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Seasonic Focus SGX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified i 185 dage. Laveste pris i perioden er 964 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 1.152 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.117 kr.

Den nuværende pris på 1.064 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for Seasonic Focus SGX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for Seasonic Focus SGX 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.064 kr10 kr (1%)
29. maj 20261.054 kr18 kr (2%)
28. maj 20261.072 kr8 kr (1%)
27. maj 20261.064 kr8 kr (1%)
26. maj 20261.072 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.070 kr6 kr (1%)
23. maj 20261.064 kr8 kr (1%)
22. maj 20261.072 kr8 kr (1%)
20. maj 20261.064 kr8 kr (1%)
17. maj 20261.072 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret