Gå til hovedindhold

Sea Sonic Electronics Seasonic FOCUS GX-750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 749 krtil 1.059 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 310 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Seasonic FOCUS GX-750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 749 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic FOCUS GX-750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
749 kr
Til butik
Seasonic FOCUS GX-750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 135mm blæser fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 8 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 750 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seasonic
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: FOCUS-GX-750-V4
EAN: 4711173878445
Varenr.: 3317261
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seasonic Focus GX-750 V4 ATX 3 Strømforsyning 750Watt
764 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic FOCUS GX 750 - Strømforsyning (intern)
826 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til PC - Seasonic Focus GX-750 V4 ATX 3,1 750 W, 80 Plus Gold, fuldt modulær
-23%879 kr
Før 1.139 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC - Seasonic Focus GX-750 V4 ATX 3,1 750 W, 80 Plus Gold, fuldt modulær
-22%899 kr
Før 1.159 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Seasonic FOCUS GX-750 ATX 3.1 (2024) strømforsyning, sort, 750 W
999 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seasonic Focus GX-750 V4 ATX 3 Strømforsyning 750Watt
1.059 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic FOCUS GX-750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic FOCUS GX-750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK749 kr788 krKøb
2CompuMail DK764 kr764 krKøb
3CS MEGASTORE DK826 kr865 krKøb
4Boligcenter DK879 kr879 krKøb
5Vivas DK899 kr968 krKøb
6Teknikproffset DK999 kr1.058 krKøb
7Ultrashop1.059 kr1.059 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seasonic FOCUS GX-750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Seasonic FOCUS GX-750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 184 dage. Laveste pris i perioden er 749 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 937 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 879 kr.

Den nuværende pris på 749 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 35 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for Seasonic FOCUS GX-750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for Seasonic FOCUS GX-750 Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. apr. 2026749 kr79 kr (10%)
21. apr. 2026828 kr79 kr (11%)
11. apr. 2026749 kr79 kr (10%)
7. apr. 2026828 kr26 kr (3%)
28. mar. 2026854 kr6 kr (1%)
27. mar. 2026860 kr5 kr (1%)
21. mar. 2026855 kr12 kr (1%)
19. mar. 2026867 kr12 kr (1%)
15. mar. 2026855 kr6 kr (1%)
14. mar. 2026861 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret