Gå til hovedindhold

Schneider Electric Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 10A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3606481157232
Pris fra 579 krtil 783,75 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 204,75 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 523,45 kr 7. maj

Sammenlign priser på Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 10A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 579 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric iC60 RCBO, 10000 A, IP20
579 kr
Til butik
Schneider Electric iC60 RCBO, 10000 A, IP20 billede

Produktspecifikationer

Kategori: Afbrydere
Farve: 1
Artikel nr.: 3606481157232
EAN: 3606481157232
Varenr.: 4942438
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Acti9 kombiafbryder ic60 2p 10a 30ma c 10ka klasse a
579 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Kombiafbryder HPFI, iC60, C, 2P, 10A, 30mA 10kA, klasse A
618,95 kr
Til butik
Kombiafbryder HPFI, iC60, C, 2P, 10A, 30mA 10kA, klasse A billede

Produktinformation

Acti9 iC60 RCBO er en modulært og pålidelig RCD/HPFI 30mA afbryder med overstrømsbeskyttelse MCB. Det er en 2P RCBO med 2 beskyttede poler, mærkestrøm er 10A, og driftsspændingen 220VAC til 240VAC. Brydeevne på 220VAC til 240VAC er 10KA ifølge EN / IEC 61...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Tilbud
EAN: 3606481157232
Varenr.: 15845455200591
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Kombiafbryder HPFI, iC60, C, 2P, 10A, 30mA 10kA, klasse A
618,95 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 10A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ
640 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kombiafbr. 10a 30ma c 2p 2m
671,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Acti9 kombiafbryder iC60 2P 10A 30mA C 10kA klasse A
783,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 10A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 10A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK579 kr618 krKøb
2Proshop DK579 kr618 krKøb
3EL-GROSSISTEN618,95 kr618,95 krKøb
4EL-NETSALG618,95 kr618,95 krKøb
5Elvvs.dk640 kr640 krKøb
6MaintainIt671,25 kr671,25 krKøb
7vvsfittings.dk783,75 kr783,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 10A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ

PriceData har fulgt prisen på Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 10A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ i 165 dage. Laveste pris i perioden er 516 kr (registreret d. 21. december 2025), højeste er 579 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 532 kr.

Den nuværende pris på 579 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 10A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 10A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026579 kr32 kr (6%)
9. maj 2026547 kr23,55 kr (4%)
7. maj 2026523,45 kr23,55 kr (4%)
6. maj 2026547 kr23,55 kr (4%)
23. apr. 2026523,45 kr23,55 kr (4%)
22. apr. 2026547 kr23,55 kr (4%)
19. apr. 2026523,45 kr23,55 kr (4%)
18. apr. 2026547 kr23,55 kr (4%)
15. apr. 2026523,45 kr9,55 kr (2%)
14. apr. 2026533 kr9,55 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret