Gå til hovedindhold

Rimmel London Lasting Finish 35HR SPF20 Full Coverage Lightweight Foundation 201 30 ml

RimmelFoundation og concealereEAN: 3616304825118
Pris fra 62 krtil 125 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 63 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 46 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Rimmel London Lasting Finish 35HR SPF20 Full Coverage Lightweight Foundation 201 30 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 62 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rimmel London Lasting Finish 35HR SPF20 Full Coverage Lightweight Foundation 201 30 ml
62 kr
Til butik
Rimmel London Lasting Finish 35HR SPF20 Full Coverage Lightweight Foundation 201 30 ml billede

Produktspecifikationer

Mærke: Rimmel
Kategori: Foundation
Farve: 4
Artikel nr.: 3616304825118
EAN: 3616304825118
Varenr.: 10989169
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
RIMMEL Clean Lasting Finish Foundation 30 ml - 201 Classic beige
-25%93,75 kr
Før 125 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
RIMMEL Clean Lasting Finish Foundation 30 ml - 201 Classic beige billede

Produktinformation

RIMMEL Clean Lasting Finish Foundation - 201 Classic beige er en langtidsholdbar foundation. Den er designet til at give en usammenlignelig fugtighed og imponerende holdbarhed i op til 35 timer. Denne foundation er Rimmels mest fugtgivende langtidsholdbar...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: RIMMEL
Kategori: Makeup
EAN: 3616304825118
Varenr.: 108848
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Rimmel London Lasting Finish Foundation 201 Classic Beige 30 g
99 kr
Til butik
Rimmel London Lasting Finish Foundation 201 Classic Beige 30 g billede

Produktinformation

⭐ Holder hele dagen · Bygbar dækkeevne · Naturlig, holdbar finish · SPF 20 En flydende foundation, der jævner hudtonen og skjuler ujævnheder, samtidig med at den føles let og behagelig på huden. Formlen er udviklet til at give et langtidsholdbart resultat, der står distancen gennem travle dage, varme og fugt – uden at se tung ud. Fordele Langtidsholdbar effekt – udviklet til at holde op til 25 timer. Medium til fuld dækkeevne, som kan bygges lag for lag uden at blive cakey. Naturlig, let satin/demi-mat finish, der udglatter hudens tekstur. Komfortgivende formel, der føles fleksibel på huden gennem dagen. SPF 20, som giver en praktisk, daglig solbeskyttelse. Resistent over for sved og fugt samt mindsket risiko for afsmitning. Sådan bruger du produktet Ryst flasken let før brug. Forbered huden med din dagcreme og eventuelt primer. Påfør en lille mængde fra midten af ansigtet og arbejd udad med fingre, børste eller makeupsvamp. Byg dækningen på områder med behov ved at tilføje tynde lag. Fixér efter ønske med en let pudder i T-zonen for ekstra holdbarhed. Nuance: 201 Classic Beige 201 Classic Beige er en lys til medium beige nuance med neutrale til let varme undertoner. Vælg den, hvis din hudtone ligger i den lyse/medium kategori og trækker mod beige eller let solkysset. For det bedste farvematch anbefales det at teste ved kæbelinjen i naturligt lys. Resultat En ensartet og glat hudtone med en naturlig, frisk finish, der holder sig pæn fra morgen til aften – med komfort hele dagen.

Produktspecifikationer

Mærke: Rimmel
Kategori: Ansigt
Størrelse: 30.00g
Artikel nr.: 3616304825118
EAN: 3616304825118
Varenr.: 3616304825118
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rimmel Clean Lasting Finish Foundation 201 classic beige 30ml
99 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Rimmel Lasting Finish Lasting Finish 35 Hour Foundation 201 Class
125 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Rimmel London Clean Lasting Finish Foundation 201 Classic Beige - 30 ml
125 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rimmel London Lasting Finish 35HR SPF20 Full Coverage Lightweight Foundation 201 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rimmel London Lasting Finish 35HR SPF20 Full Coverage Lightweight Foundation 201 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK62 kr101 krKøb
2NiceHair.dk93,75 kr93,75 krKøb
3Beautycos DK99 kr128 krKøb
4Proshop DK99 kr138 krKøb
5Lyko DK125 kr125 krKøb
6NordicFeel DK125 kr125 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rimmel London Lasting Finish 35HR SPF20 Full Coverage Lightweight Foundation 201 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Rimmel London Lasting Finish 35HR SPF20 Full Coverage Lightweight Foundation 201 30 ml i 166 dage. Laveste pris i perioden er 46 kr (registreret d. 18. marts 2026), højeste er 99 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 63 kr.

Den nuværende pris på 62 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Rimmel London Lasting Finish 35HR SPF20 Full Coverage Lightweight Foundation 201 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Rimmel London Lasting Finish 35HR SPF20 Full Coverage Lightweight Foundation 201 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202662 kr5 kr (9%)
1. jun. 202657 kr5 kr (8%)
30. maj 202662 kr5 kr (9%)
28. maj 202657 kr42 kr (42%)
27. maj 202699 kr43 kr (77%)
23. maj 202656 kr7,35 kr (15%)
22. maj 202648,65 kr7,35 kr (13%)
21. maj 202656 kr43 kr (43%)
20. maj 202699 kr42 kr (74%)
17. maj 202657 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret