Gå til hovedindhold

Rimmel Lasting Finish Lasting Finish 35 Hour Foundation 100 Ivory

RimmelFoundation og concealereEAN: 3616304825057
Pris fra 95 krtil 131 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 36 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 59 kr 20. maj

Sammenlign priser på Rimmel Lasting Finish Lasting Finish 35 Hour Foundation 100 Ivory og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 95 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Rimmel Lasting Finish 35 Hour Foundation 100 Ivory 30 ml
95 kr
Til butik
Rimmel Lasting Finish 35 Hour Foundation 100 Ivory 30 ml billede

Produktinformation

⭐ 35-timers holdbarhed · Transfer- og svedresistent · Bygbar medium-til-fuld dækning En langtidsholdbar, flydende foundation, der udjævner hudtonen og giver en glat, flot finish – uden at føles tung. Formlen er udviklet til at modstå hverdagens udfordringer som varme, fugt og berøring, så din makeup holder sig pæn i op til 35 timer. Konsistensen er let at arbejde med og kan opbygges fra naturlig til fuld dækning alt efter behov. Fordele Op til 35 timers holdbarhed, der bliver siddende fra morgen til aften Bygbar dækning fra medium til fuld – udjævner rødme og ujævnheder Transfer-, sved- og fugtresistent for et mere sikkert, langtidsholdbart resultat Naturlig til semimat finish, der ikke ser cakey ud Let, behagelig følelse på huden Pumpeflaske (30 ml) for hygiejnisk og præcis dosering Sådan bruger du produktet Forbered huden med fugtpleje og eventuelt primer. Ryst flasken let og dosér 1–2 pump på håndryggen. Påfør fra midten af ansigtet og udad med svamp, børste eller fingre. Byg ekstra dækning der, hvor du ønsker mere udjævning. Afslut efter behov med en let pudder i T-zonen for ekstra holdbarhed. Nuance 100 Ivory – en lys nuance med neutral undertone, velegnet til meget lys til lys hud. Resultat En jævn, mere ensartet hudtone med langtidsholdbar dækning, der ser frisk ud i timevis – uden at smitte af eller falme.

Produktspecifikationer

Mærke: Rimmel
Kategori: Ansigt
Størrelse: 30.00ml
Artikel nr.: 3616304825057
EAN: 3616304825057
Varenr.: 3616304825057
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rimmel Clean Lasting Finish Foundation 100 ivory 30ml
99 kr
Til butik
Rimmel Clean Lasting Finish Foundation 100 ivory 30ml billede

Produktinformation

Få uovertruffen fugtighed og op til 35 timers holdbarhed med Rimmel London Lasting Finish 35 Hour Foundation, Rimmels mest fugtgivende long-wear foundation. -En fuldt dækkende vegansk foundation med en naturligt udseende finish og åndbar formel - Klinisk bevist at forbedre hudens udstråling - Ren foundation (D5-fri) med en cruelty-free og vegansk formel med hyaluronsyre, E-vitamin og 2% niacinamid for et uovertruffent fugtboost - Med SPF20 til at beskytte huden mod solen, beskytter den også hudens barriere mod forurening og blåt lys - vandfast, flydende foundation...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rimmel
Kategori: Makeup
Artikel nr.: 17416774001
EAN: 3616304825057
Varenr.: 3343002
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Rimmel Lasting Finish Lasting Finish 35 Hour Foundation 100 Ivory
111 kr
Til butik
Rimmel Lasting Finish Lasting Finish 35 Hour Foundation 100 Ivory billede

Produktinformation

Få effektiv hydrering og op til 35 timers holdbarhed med Rimmel London Lasting Finish 35 Hour Foundation, Rimmels mest hydrerende long-wear foundation. En fuldt dækkende vegansk foundation med en naturlig finish og åndbar konsistens. Klinisk bevist at forbedre hudens glød. D5-fri foundation med cruelty-free og vegansk indhold samt hyaluronsyre, E-vitamin og 2 % niacinamid for at give et supereffektivt fugtboost. Med SPF20 for at beskytte huden mod solen, beskytter den også hudens barriere mod luftforurening og digital stress (blåt lys). Tværer ikke ud, selv hvis du sover med det på, er vandfast, lægger sig ikke i folder og smitter ikke af. Anvendelse: Påfør Rimmel Lasting Finish 35 Hour Foundation med en foundationbørste, makeupsvamp eller fingerspidserne for at blende den ind i huden og opnå perfekt holdbarhed og dækning. Rimmel Lasting Finish Lasting Finish 35 Hour Foundation 100 Ivory...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rimmel
Kategori: Foundation
Størrelse: 30.000000000
Artikel nr.: 67469
EAN: 3616304825057
Varenr.: 1394-285-0100
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Rimmel - Lasting Finish 35 Hour Foundation - 100 Ivory
129,95 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Rimmel London Clean Lasting Finish Foundation 100 Ivory - 30 ml
131 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rimmel Lasting Finish Lasting Finish 35 Hour Foundation 100 Ivory koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rimmel Lasting Finish Lasting Finish 35 Hour Foundation 100 Ivory koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK95 kr124 krKøb
2Proshop DK99 kr138 krKøb
3Lyko DK111 kr111 krKøb
4Gucca.dk129,95 kr129,95 krKøb
5NordicFeel DK131 kr131 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rimmel Lasting Finish Lasting Finish 35 Hour Foundation 100 Ivory

PriceData har fulgt prisen på Rimmel Lasting Finish Lasting Finish 35 Hour Foundation 100 Ivory i 164 dage. Laveste pris i perioden er 59 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 81 kr.

Den nuværende pris på 95 kr er 17% over normalprisen. Prisen er steget 61% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Rimmel Lasting Finish Lasting Finish 35 Hour Foundation 100 Ivory. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Rimmel Lasting Finish Lasting Finish 35 Hour Foundation 100 Ivory de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202695 kr1,25 kr (1%)
28. maj 202693,75 kr1,25 kr (1%)
23. maj 202695 kr35,05 kr (58%)
21. maj 202659,95 kr
20. maj 202659 kr
14. maj 202659,95 kr2,95 kr (5%)
13. maj 202662,9 kr2,95 kr (5%)
12. maj 202659,95 kr35,05 kr (37%)
7. maj 202695 kr29 kr (44%)
6. maj 202666 kr7 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret