Gå til hovedindhold

BlueWalker 10122112 - PowerWalker VFI RMG PF1 - 1000VA/1000W - On-Line UPS

BlueWalkerUPS-nødstrømsforsyningEAN: 4260074979954
Pris fra 3.413 krtil 4.124 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 711 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.398 kr 7. maj

Sammenlign priser på BlueWalker 10122112 - PowerWalker VFI RMG PF1 - 1000VA/1000W - On-Line UPS og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3413 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PowerWalker VFI 1000 RMG PF1 UPS
3.413 kr
Til butik
PowerWalker VFI 1000 RMG PF1 UPS billede

Produktinformation

PowerWalker VFI 1000 RMG PF1 - UPS (stativ-monterbar / ekstern) - 1000 watt - 1000 VA - 7 At - RS-232, USB - output-stikforbindelser: 8 - 2U

Produktspecifikationer

Mærke: BlueWalker
Artikel nr.: 10122112
EAN: 4260074979954
Varenr.: 992597868
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BlueWalker 10122112 - PowerWalker VFI RMG PF1 - 1000VA/1000W - On-Line UPS
3.424 kr
Til butik
BlueWalker 10122112 - PowerWalker VFI RMG PF1 - 1000VA/1000W - On-Line UPS billede

Produktinformation

PowerWalker VFI RMG PF1 1000VA/1000W UPS med IEC C14 Udgangsstik Typer Specifikationer Output strømkapacitet (VA): 1000VA Udgangseffekt (W): 1000W Topologi: On-Line Bølgeform: Pure Sine Wave Udgangsstik Typer: 8 x IEC C13 Indgangsstik Typer: IEC C14Highlights Unity Power Factor 1.0 LCD Display Intelligent Slot...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: BlueWalker
Kategori: UPS
Artikel nr.: 10122112
EAN: 4260074979954
Varenr.: 2607799
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS online - PowerWalker VFI 1000 RMG PF1, 1 kVA / 1000 W, 2U rack
-5%3.899 kr
Før 4.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
UPS online - PowerWalker VFI 1000 RMG PF1, 1 kVA / 1000 W, 2U rack billede

Produktinformation

Stabil strøm med UPS online til serverrum og netværkPowerWalker VFI 1000 RMG PF1 er en online dobbeltkonverterende UPS, der leverer ren sinus og ensartet udgangsspænding til følsomt udstyr. Med 1 kVA / 1000 W kapacitet passer den perfekt til rackmiljøer, mindre servere, netværksudstyr og telekommunikation. Den indbyggede LCD-skærm giver et klart overblik, mens 2U rackmount gør installationen enkel i standard 19"-rack.Fordele ved online UPSDen kontinuerlige konvertering sikrer stabil spænding mellem 200–240 V med kun 1 % regulering og lav forvrængning (THD). Med strømfaktor 0,99 udnyttes indgangen effektivt, og beskyttelse mod overspænding dækker fax, netværk og modem. EPO-tilslutning giver mulighed for sikker nødstop i professionelle miljøer.UPS-topologi: Dobbeltkonverterende (online)Udgangseffekt: 1000 WUdgangseffektkapacitet: 1 kVAUdgangsspænding: 200–240 V, regulering 1 %Udgangsform: SinusbølgeIndgangsspænding: 110–300 VIndgangsfrekvens: 40–70 HzTHD udgang: 2 %, THD indgang: 1,6 %Crest factor: 3:1Støjniveau: 50 dBRackkapacitet: 2U, Formfaktor: RackmountDisplay: LCDPorter: 8× C13, 1× type F udgang, C14 indgang, 1× RJ-45, 1× RJ-11, 1× USB 2.0, 1× RS-232, EPO-stikDriftstemp.: 0–40 °C; Relativ fugt: 20–95 %Mål: H × B × D: 8,8 × 43,8 × 41,0 cmVægt: 14,1 kgBatteri: 3× 12 V, 7 Ah (typisk backup 12,9 min ved halv last / 4,5 min ved fuld last), ladetid 3 tMedfølger: Indgangs- og udgangsstrømkabler, USB-kabel, manual, ressource-CD...

Produktspecifikationer

Mærke: Power Walker
Kategori: UPS
Vægt: 10.08g
EAN: 4260074979954
Varenr.: 1932831
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS online - PowerWalker VFI 1000 RMG PF1, 1 kVA / 1000 W, 2U rack
-5%3.919 kr
Før 4.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PowerWalker VFI 1000 RMG PF1
4.069 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Powerwalker Vfi 1000 Rmg 1000va 1000w
4.124 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BlueWalker 10122112 - PowerWalker VFI RMG PF1 - 1000VA/1000W - On-Line UPS koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BlueWalker 10122112 - PowerWalker VFI RMG PF1 - 1000VA/1000W - On-Line UPS koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.413 kr3.413 krKøb
2Proshop DK3.424 kr3.424 krKøb
3Boligcenter DK3.899 kr3.899 krKøb
4Vivas DK3.919 kr4.088 krKøb
5Ultrashop4.069 kr4.069 krKøb
6Dustin DK4.124 kr4.210,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BlueWalker 10122112 - PowerWalker VFI RMG PF1 - 1000VA/1000W - On-Line UPS

PriceData har fulgt prisen på BlueWalker 10122112 - PowerWalker VFI RMG PF1 - 1000VA/1000W - On-Line UPS i 176 dage. Laveste pris i perioden er 3.098 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 4.069 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.423 kr.

Den nuværende pris på 3.413 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for BlueWalker 10122112 - PowerWalker VFI RMG PF1 - 1000VA/1000W - On-Line UPS. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for BlueWalker 10122112 - PowerWalker VFI RMG PF1 - 1000VA/1000W - On-Line UPS de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.413 kr11 kr (0%)
2. jun. 20263.424 kr44 kr (1%)
1. jun. 20263.468 kr44 kr (1%)
31. maj 20263.424 kr44 kr (1%)
30. maj 20263.468 kr55 kr (2%)
29. maj 20263.413 kr44 kr (1%)
28. maj 20263.457 kr33 kr (1%)
27. maj 20263.424 kr11 kr (0%)
26. maj 20263.435 kr1 kr (0%)
25. maj 20263.434 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret