Gå til hovedindhold

PLANET IGS-5225-8P2S2X Switch 12-porte Gigabit Ethernet PoE+

PLANETHubs og switchesEAN: 4711605282352
Pris fra 5.377 krtil 5.659 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 282 kr (5% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.222 kr 25. mar.

Sammenlign priser på PLANET IGS-5225-8P2S2X Switch 12-porte Gigabit Ethernet PoE+ og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5377 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PLANET IGS-5225-8P2S2X Switch 12-porte Gigabit Ethernet PoE+
5.377 kr
Til butik
PLANET IGS-5225-8P2S2X Switch 12-porte Gigabit Ethernet PoE+ billede

Produktinformation

PLANET IGS-5225-8P2S2X - Switch - L3 - Administreret - 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x SFP + 2 x 10 Gigabit SFP+ - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar - PoE+ (240 W) - DC strøm

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IGS-5225-8P2S2X
EAN: 4711605282352
Varenr.: 992933592
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PLANET IGS-5225-8P2S2X - switch - 12 ports - Managed
5.400 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Planet IP30 Industrial L2+/L4 8-Port
5.659 kr
Til butik
Planet IP30 Industrial L2+/L4 8-Port billede

Produktinformation

Planet IP30 Industrial L2L4 8-Port Switch Planet IP30 Industrial L2L4 8-Port Switch (Varenummer: IGS-5225-8P2S2X) er en robust og pålidelig netværksløsning designet til industrielle miljøer. Denne switch tilbyder otte porte, hvilket gør det muligt at op...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Planet
Kategori: Netværksswitche
EAN: 4711605282352
Varenr.: 91140

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PLANET IGS-5225-8P2S2X Switch 12-porte Gigabit Ethernet PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PLANET IGS-5225-8P2S2X Switch 12-porte Gigabit Ethernet PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.377 kr5.377 krKøb
2Proshop DK5.400 kr5.400 krKøb
3Ultrashop5.659 kr5.659 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PLANET IGS-5225-8P2S2X Switch 12-porte Gigabit Ethernet PoE+

PriceData har fulgt prisen på PLANET IGS-5225-8P2S2X Switch 12-porte Gigabit Ethernet PoE+ i 137 dage. Laveste pris i perioden er 5.200 kr (registreret d. 27. februar 2026), højeste er 5.659 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.301 kr.

Den nuværende pris på 5.377 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 65 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for PLANET IGS-5225-8P2S2X Switch 12-porte Gigabit Ethernet PoE+. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for PLANET IGS-5225-8P2S2X Switch 12-porte Gigabit Ethernet PoE+ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20265.377 kr282 kr (5%)
27. maj 20265.659 kr40 kr (1%)
22. maj 20265.619 kr298 kr (6%)
20. maj 20265.321 kr48 kr (1%)
18. maj 20265.369 kr24 kr (0%)
17. maj 20265.393 kr168 kr (3%)
16. maj 20265.225 kr24 kr (0%)
15. maj 20265.249 kr24 kr (0%)
13. maj 20265.273 kr24 kr (0%)
12. maj 20265.297 kr24 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret