Gå til hovedindhold

Netværksswitch Gigabit L2+ - Planet IGS-5225-4T2S, Managed, blå

PlanetEAN: 4711605282406
Pris fra 2.301 krtil 2.619 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 318 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.265 kr 14. maj

Sammenlign priser på Netværksswitch Gigabit L2+ - Planet IGS-5225-4T2S, Managed, blå og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2301 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PLANET IGS-5225-4T2S Switch 6-porte Gigabit Ethernet
2.301 kr
Til butik
PLANET IGS-5225-4T2S Switch 6-porte Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

PLANET IGS-5225-4T2S - Switch - L2+ - Administreret - 4 x 10/100/1000 + 2 x SFP - DIN monterbar på skinne - AC 24 V / DC 12 - 48 V

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IGS-5225-4T2S
EAN: 4711605282406
Varenr.: 992933590
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Gigabit L2+ - Planet IGS-5225-4T2S, Managed, blå
-10%2.599 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Gigabit L2+ - Planet IGS-5225-4T2S, Managed, blå billede

Produktinformation

Fordele ved managed Gigabit switchPlanet IGS-5225-4T2S er en kompakt, industriel L2+ Gigabit netværksswitch til krævende miljøer og projekter, hvor driftssikkerhed og kontrol er i fokus. Den leverer 4 Gigabit RJ‑45-porte og 2 SFP-pladser til fleksibel uplink via fiber. Med webbaseret styring, QoS og avancerede sikkerhedsfunktioner får du fuldt overblik over trafik og adgang - ideel til installationer i produktion, bygninger og edge-netværk.Robust design og fleksibel montageSwitchen har metalhus i blå med IP30-beskyttelse, DIN-skinne- og vægmontering samt driftstemperatur fra -40 til 75 °C. Redundant 24 V DC-strømforsyning øger oppetiden, og et maksimalt forbrug på 8,5 W gør den let at integrere i eksisterende anlæg.Switch-type: Managed L2+Porte: 4 × Gigabit RJ‑45 (10/100/1000)SFP-pladser: 2Gennemløb: 8,9 MppsSwitchkapacitet: 12 Gbit/sMAC-tabellestørrelse: 8.000 posterJumbo frames: Op til 9.000 byteQoS og trafikklassificering: JaVLAN: Ja (Private, Tagged, protokolbaseret), op til 4.094 VLANSikkerhed: 802.1X, ACL, IP‑MAC‑Port binding, BPDU-beskyttelse, IGMP snooping, SSH/SSL, SNMPv3Flow control, link-aggregation, port mirroring: JaStrøm: 24 V DC, maks. 8,5 W, understøtter redundant strømDriftstemp.: -40 – 75 °C; Opbevaring: -40 – 85 °CLuftfugtighed: 5 – 95 % (drift/opbevaring)Hus: Metal, IP30; Farve: BlåMontering: DIN-skinne og vægmonteringMål (H × B × D): 13,5 × 3,2 × 8,7 cmVægt: 0,456 kgPoE: Nej...

Produktspecifikationer

Mærke: Planet
Kategori: Switches
Vægt: 0.71g
EAN: 4711605282406
Varenr.: 1908537
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Gigabit L2+ - Planet IGS-5225-4T2S, Managed, blå
-10%2.619 kr
Før 2.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Gigabit L2+ - Planet IGS-5225-4T2S, Managed, blå billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Planet
Kategori: Switches
Vægt: 0.71g
EAN: 4711605282406
Varenr.: 1908537
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Planet IP30 Industrial L2+/L4 4-Port
2.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Gigabit L2+ - Planet IGS-5225-4T2S, Managed, blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Gigabit L2+ - Planet IGS-5225-4T2S, Managed, blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.301 kr2.301 krKøb
2Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
3Vivas DK2.619 kr2.698 krKøb
4Ultrashop2.619 kr2.619 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch Gigabit L2+ - Planet IGS-5225-4T2S, Managed, blå

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch Gigabit L2+ - Planet IGS-5225-4T2S, Managed, blå i 179 dage. Laveste pris i perioden er 2.258 kr (registreret d. 16. januar 2026), højeste er 2.779 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.346 kr.

Den nuværende pris på 2.301 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Netværksswitch Gigabit L2+ - Planet IGS-5225-4T2S, Managed, blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Netværksswitch Gigabit L2+ - Planet IGS-5225-4T2S, Managed, blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.301 kr24 kr (1%)
27. maj 20262.325 kr47 kr (2%)
25. maj 20262.278 kr24 kr (1%)
22. maj 20262.302 kr18 kr (1%)
20. maj 20262.320 kr269 kr (10%)
19. maj 20262.589 kr10 kr (0%)
18. maj 20262.599 kr10 kr (0%)
16. maj 20262.589 kr264 kr (11%)
15. maj 20262.325 kr60 kr (3%)
14. maj 20262.265 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret