Gå til hovedindhold

Tp-link Omada Sg2206mp Netværksswitch L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe)

TP-LinkTrådløse adgangspunkterEAN: 1210002602402
Pris fra 786,76 krtil 979 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 192,24 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 730 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Tp-link Omada Sg2206mp Netværksswitch L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 786.76 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link SG2206MP, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering
786,76 kr
Til butik
TP-Link SG2206MP, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering billede

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: Trådløse routere & AP
Farve: 1
Artikel nr.: SG2206MP
EAN: 1210002602402
Varenr.: 24776550
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Omada SG2206MP V1 Switch 6-porte Gigabit Ethernet PoE+
859 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Omada Sg2206mp Netværksswitch L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe)
869 kr
Til butik
Tp-link Omada Sg2206mp Netværksswitch L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) billede

Produktinformation

Kompakt 5-ports Gigabit-switch med SFP-uplink, der passer i små racks Fire PoE+-porte leverer op til 30 W hver med 63 W samlet budget L2-funktioner som VLAN, link-aggregation og portmirroring gør administrationen lettere IGMP-snooping, DHCP-relæ og 230 routing-poster forbedrer håndteringen af trafikken...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Switche
Artikel nr.: SG2206MP
EAN: 1210002602402
Varenr.: 5020069720
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch TP-Link SG2206MP L2 Gigabit med PoE+
-1%959 kr
Før 969 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch TP-Link SG2206MP L2 Gigabit med PoE+
-1%979 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tp-link Omada Sg2206mp Netværksswitch L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tp-link Omada Sg2206mp Netværksswitch L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK786,76 kr825,76 krKøb
2CompuMail DK859 kr859 krKøb
3Dustin DK869 kr955,25 krKøb
4Boligcenter DK959 kr959 krKøb
5Vivas DK979 kr1.058 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tp-link Omada Sg2206mp Netværksswitch L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe)

PriceData har fulgt prisen på Tp-link Omada Sg2206mp Netværksswitch L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) i 173 dage. Laveste pris i perioden er 730 kr (registreret d. 13. marts 2026), højeste er 999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 859 kr.

Den nuværende pris på 786,76 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for Tp-link Omada Sg2206mp Netværksswitch L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for Tp-link Omada Sg2206mp Netværksswitch L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026786,76 kr1,31 kr (0%)
30. maj 2026785,45 kr
29. maj 2026784,61 kr
28. maj 2026785,45 kr
25. maj 2026785,18 kr1,89 kr (0%)
24. maj 2026783,29 kr
23. maj 2026782,64 kr1,04 kr (0%)
22. maj 2026781,6 kr2,35 kr (0%)
21. maj 2026783,95 kr
20. maj 2026783,86 kr71,14 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret