Gå til hovedindhold

PLANET IGS-10020MT - Switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar - AC 24 V / DC 12 - 48 V

PlanetHubs og switchesEAN: 4711213688782
Pris fra 2.605 krtil 2.959 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 354 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.449 kr 7. mar.

Sammenlign priser på PLANET IGS-10020MT - Switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar - AC 24 V / DC 12 - 48 V og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2605 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PLANET IGS-10020MT - Switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar - AC 24 V / DC 12 - 48 V
2.605 kr
Til butik
PLANET IGS-10020MT - Switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar - AC 24 V / DC 12 - 48 V billede

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Farve: 3
Artikel nr.: IGS-10020MT
EAN: 4711213688782
Varenr.: 3253176
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Planet IGS-10020MT Managed L2+ Gigabit, sort
-17%2.899 kr
Før 3.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Planet IGS-10020MT Managed L2+ Gigabit, sort billede

Produktinformation

Fordele ved managed Gigabit netværksswitchPlanet IGS-10020MT er en kompakt, managed L2+ Gigabit switch med 8x RJ-45-porte og 2x SFP-slots, der giver fleksibel tilslutning i industrielle miljøer og kritiske installationer. Med IP30-kabinet i aluminium, DIN-skinne- og vægmontering samt driftstemperatur fra -40 til 75 °C får du en robust løsning til netværk i produktion, lager og teknikrum.Stabil ydeevne og avanceret styringSwitchens kapacitet på 26 Gbit/s, 14,8 Mpps throughput og understøttelse af jumbo frames op til 9.000 byte sikrer smidig trafik, også på travle net. Med QoS, VLAN (op til 255), IGMP-snooping, link-aggregation, port mirroring og Auto MDI/MDI-X er den let at tilpasse. Webstyring samt protokoller som SSH, SSL, SNMP og Telnet gør administration sikker og effektiv. Sikkerhed forstærkes yderligere med 802.1X RADIUS, ACL og understøttelse af multicast.Designet til krævende installationerAluminiumshuset med LED-indikatorer og typisk forbrug på kun 10 W giver en driftssikker løsning med lav varmeafgivelse. Monter den på DIN-skinne eller væg for en pladsbesparende opsætning i skabe og tavler.Switch-type: Managed L2+RJ-45-porte: 8 × Gigabit Ethernet (10/100/1000)SFP-slots: 2Skiftekapacitet: 26 Gbit/s; Gennemløb: 14,8 MppsJumbo frames: Op til 9.000 byteVLAN: Op til 255; QoS: JaSikkerhed: 802.1X RADIUS, ACL, SSL/TLS, SSHUnderstøttede standarder: IEEE 802.3/ab/u/z/bz m.fl.Montering: DIN-skinne og væg; Rackmontering: NejKapslingsklasse: IP30; Kabinet: AluminiumDriftstemp.: -40 – 75 °C; Luftfugtighed: 5–95 %Strømforbrug (typisk): 10 W; Varmeafgivelse: 34 BTU/hDimensioner (H × B × D): 13,5 × 5,6 × 8,78 cmVægt: 0,72 kgPoE: Nej...

Produktspecifikationer

Mærke: Planet
Kategori: Switches
Vægt: 1.01g
EAN: 4711213688782
Varenr.: 1941087
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PLANET IGS-10020MT Switch 10-porte Gigabit
2.917 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Planet IGS-10020MT Managed L2+ Gigabit, sort
-17%2.919 kr
Før 3.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PLANET IGS-10020MT Industrial 8-port 10/100/1000T + 2-port 1G/2.5G SFP Managed Gigabit Switch
2.939 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Planet IP30 Industrial 8* 1000TP
2.959 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PLANET IGS-10020MT - Switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar - AC 24 V / DC 12 - 48 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PLANET IGS-10020MT - Switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar - AC 24 V / DC 12 - 48 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.605 kr2.605 krKøb
2Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
3CompuMail DK2.917 kr2.917 krKøb
4Vivas DK2.919 kr2.998 krKøb
5Proshop DK2.939 kr2.939 krKøb
6Ultrashop2.959 kr2.959 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PLANET IGS-10020MT - Switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar - AC 24 V / DC 12 - 48 V

PriceData har fulgt prisen på PLANET IGS-10020MT - Switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar - AC 24 V / DC 12 - 48 V i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.283 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 2.917 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.518 kr.

Den nuværende pris på 2.605 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for PLANET IGS-10020MT - Switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar - AC 24 V / DC 12 - 48 V. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for PLANET IGS-10020MT - Switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar - AC 24 V / DC 12 - 48 V de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.605 kr3 kr (0%)
28. maj 20262.602 kr8 kr (0%)
26. maj 20262.610 kr1 kr (0%)
25. maj 20262.609 kr308 kr (11%)
24. maj 20262.917 kr308 kr (12%)
23. maj 20262.609 kr7 kr (0%)
20. maj 20262.602 kr6 kr (0%)
19. maj 20262.608 kr1 kr (0%)
18. maj 20262.609 kr308 kr (11%)
17. maj 20262.917 kr315 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret