Gå til hovedindhold

PLANET IGS-614HPT Switch 6-porte Gigabit Ethernet PoE+

PLANETHubs og switchesEAN: 4711605284431
Pris fra 2.260 krtil 2.349 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 89 kr (4% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.977 kr 3. maj

Sammenlign priser på PLANET IGS-614HPT Switch 6-porte Gigabit Ethernet PoE+ og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2260 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PLANET IGS-614HPT Switch 6-porte Gigabit Ethernet PoE+
2.260 kr
Til butik
PLANET IGS-614HPT Switch 6-porte Gigabit Ethernet PoE+ billede

Produktinformation

PLANET IGS-614HPT - Switch - ikke administreret - 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x 10/100/1000 + 1 x 1000Base-X SFP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar - PoE+ (120 W) - DC strøm

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IGS-614HPT
EAN: 4711605284431
Varenr.: 1000805033
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PLANET IGS-614HPT - switch - 6 ports - unmanaged
2.279 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Planet IP40 Industrial 4P 10/100/1000
2.349 kr
Til butik
Planet IP40 Industrial 4P 10/100/1000 billede

Produktinformation

Produktbeskrivelse for Planet IP40 Industrial 4P 10/100/1000 Med varenummer IGS-614HPT tilbyder Planet en robust og pålidelig løsning til dine industrielle netværksbehov. Planet IP40 Industrial 4P 10/100/1000 er designet til krævende anvendelser i barske...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Planet
Kategori: Netværksswitche
EAN: 4711605284431
Varenr.: 12646

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PLANET IGS-614HPT Switch 6-porte Gigabit Ethernet PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PLANET IGS-614HPT Switch 6-porte Gigabit Ethernet PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.260 kr2.260 krKøb
2Proshop DK2.279 kr2.279 krKøb
3Ultrashop2.349 kr2.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PLANET IGS-614HPT Switch 6-porte Gigabit Ethernet PoE+

PriceData har fulgt prisen på PLANET IGS-614HPT Switch 6-porte Gigabit Ethernet PoE+ i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.977 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 2.264 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.241 kr.

Den nuværende pris på 2.260 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for PLANET IGS-614HPT Switch 6-porte Gigabit Ethernet PoE+. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for PLANET IGS-614HPT Switch 6-porte Gigabit Ethernet PoE+ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20262.260 kr2 kr (0%)
20. maj 20262.262 kr2 kr (0%)
18. maj 20262.264 kr13 kr (1%)
17. maj 20262.251 kr13 kr (1%)
16. maj 20262.264 kr1 kr (0%)
14. maj 20262.263 kr1 kr (0%)
13. maj 20262.264 kr1 kr (0%)
9. maj 20262.263 kr1 kr (0%)
8. maj 20262.264 kr1 kr (0%)
6. maj 20262.263 kr286 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret