Gå til hovedindhold

NO NAME PLANET IGS-4215-16P2T2S industriel L2/L4 gigabit PoE-switch - 16 porte, IP30, aluminium/blå

NO NAMEEAN: 4711605287395
Pris fra 4.994 krtil 5.619 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 625 kr (11% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PLANET IGS-4215-16P2T2S industriel L2/L4 gigabit PoE-switch - 16 porte, IP30, aluminium/blå og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4994 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Planet Industrial 16-Port PoE+ Managed Switch IGS-4215-16P2T
4.994 kr
Til butik
Planet Industrial 16-Port PoE+ Managed Switch IGS-4215-16P2T billede

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IGS-4215-16P2T2S
EAN: 4711605287395
Varenr.: 1003140024
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Planet IP30 Industrial L2/L4 16-Port
5.139 kr
Til butik
Planet IP30 Industrial L2/L4 16-Port billede

Produktinformation

Planet IP30 Industrial L2L4 16-Port Switch Oplev robust netværksforbindelse med Planet IP30 Industrial L2L4 16-Port Switch, model IGS-4215-16P2T2S. Dette industrielle Ethernet-switch er designet til at håndtere krævende omgivelser med temperatursikrede in...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Planet
Kategori: Netværksswitche
EAN: 4711605287395
Varenr.: 77580
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PLANET IGS-4215-16P2T2S industriel L2/L4 gigabit PoE-switch - 16 porte, IP30, aluminium/blå
5.599 kr
Til butik
PLANET IGS-4215-16P2T2S industriel L2/L4 gigabit PoE-switch - 16 porte, IP30, aluminium/blå billede

Produktinformation

Industriel managed gigabit switch med PoEPLANET IGS-4215-16P2T2S er en robust, IP30-klassificeret L2/L4 managed switch til krævende industrielle miljøer. Med 16 Gigabit Ethernet-porte og PoE-understøttelse kan du forsyne og forbinde kameraer, access points og andre netværksenheder via ét kabel. To ekstra RJ‑45-porte og to SFP-pladser giver fleksibel uplink. Kabinettet i aluminium er designet til DIN-skinne eller vægmontering og fungerer i temperaturer fra −40 til 75 °C.Netværksstyring og sikkerhedSwitchens webbaserede og cloud-baserede administration gør det let at konfigurere QoS, VLAN og trafikklassificering. Den understøtter ACL, 802.1x, IGMP-snooping samt link-aggregation og spanning tree for stabil drift. Systemlog, ARP-inspektion, SSH/SSL og auto MDI/MDI‑X hjælper med sikker og pålidelig drift i professionelle netværk.Switch-type: Managed, lag: L2/L4Ethernet-porte (RJ‑45): 18 × Gigabit (10/100/1000)SFP-pladser: 2 installeredePoE-understøttelse: JaGennemløb: 29,7 MppsSwitching-kapacitet: 40 Gbit/sMAC-adressetabel: 8.000 posterJumbo frames: op til 10.000 byteMontering: DIN-skinne og vægKabinet: Aluminium, farve blå/aluminiumIP-kode: IP30Driftstemperatur: −40 – 75 °CRelativ fugtighed (drift/opbevaring): 5 – 95 %Mål (H × B × D): 15,2 × 7,6 × 13,5 cmVægt: 1,4 kgStrømforsyning: DC/PoE...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Switches
Vægt: 3.53g
EAN: 4711605287395
Varenr.: 2169179
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PLANET IGS-4215-16P2T2S industriel L2/L4 gigabit PoE-switch - 16 porte, IP30, aluminium/blå
5.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PLANET IGS-4215-16P2T2S industriel L2/L4 gigabit PoE-switch - 16 porte, IP30, aluminium/blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PLANET IGS-4215-16P2T2S industriel L2/L4 gigabit PoE-switch - 16 porte, IP30, aluminium/blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.994 kr4.994 krKøb
2Ultrashop5.139 kr5.139 krKøb
3Boligcenter DK5.599 kr5.599 krKøb
4Vivas DK5.619 kr5.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PLANET IGS-4215-16P2T2S industriel L2/L4 gigabit PoE-switch - 16 porte, IP30, aluminium/blå

PriceData har fulgt prisen på PLANET IGS-4215-16P2T2S industriel L2/L4 gigabit PoE-switch - 16 porte, IP30, aluminium/blå i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.789 kr (registreret d. 4. februar 2026), højeste er 10.011 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.714 kr.

Den nuværende pris på 4.994 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 50% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for PLANET IGS-4215-16P2T2S industriel L2/L4 gigabit PoE-switch - 16 porte, IP30, aluminium/blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for PLANET IGS-4215-16P2T2S industriel L2/L4 gigabit PoE-switch - 16 porte, IP30, aluminium/blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20264.994 kr145 kr (3%)
27. maj 20265.139 kr131 kr (3%)
26. maj 20265.008 kr131 kr (3%)
25. maj 20265.139 kr460 kr (8%)
24. maj 20265.599 kr460 kr (9%)
20. maj 20265.139 kr135 kr (3%)
18. maj 20265.004 kr135 kr (3%)
16. maj 20265.139 kr4.872 kr (49%)
15. maj 202610.011 kr4.872 kr (95%)
29. apr. 20265.139 kr40 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret