Gå til hovedindhold

Philips E-line 272E1CA - LED-skærm - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort med tekstur

PhilipsComputer – tilbehørEAN: 8712581758431
Pris fra 1.004 krtil 1.279 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 275 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips E-line 272E1CA - LED-skærm - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort med tekstur og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1004 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips E-line 272E1CA 27" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz
1.004 kr
Til butik
Philips E-line 272E1CA 27" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz billede

Produktinformation

Philips E-line 272E1CA - LED-skærm - kurvet - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort med tekstur

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 272E1CA/00
EAN: 8712581758431
Varenr.: 994995567
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Philips E-line 272E1CA - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - VA
1.070 kr
Til butik
27" Philips E-line 272E1CA - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - VA billede

Produktinformation

Philips E-line 272E1CA monitor leverer en medrivende kurvet visningsoplevelse med stærk kontrast og jævne bevægelser, ideel til underholdning og daglig produktivitet. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 75Hz Paneltype: VA Anslutninger: HDMI, VGA, DisplayPort Særlige funktioner: AMD FreeSync; Buet VA-panel; Anti-refleks 3H hård belægning Den høje kontrast i VA-panelet og adaptiv synkronisering giver dybere sortniveauer og glattere bevægelser, så film, streaming og multimedia føles mere engagerende.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 272E1CA/00
EAN: 8712581758431
Varenr.: 2795099
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips E-line 272E1CA - LED-skærm - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort med tekstur
1.131 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips 272E1CA/00 Välvd 27" Full HD skärm med AMD FreeSync-teknik
-43%1.146 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" Philips E-line 272E1CA - buet Full HD VA, 75 Hz
-11%1.159 kr
Før 1.309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" Philips E-line 272E1CA - buet Full HD VA, 75 Hz
-11%1.179 kr
Før 1.329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Philips E-line 272E1CA 27 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz Skærm - GEEKD.dk
1.201 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips E-line 272E1CA 27 VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz
1.279 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips E-line 272E1CA - LED-skærm - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort med tekstur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips E-line 272E1CA - LED-skærm - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort med tekstur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.004 kr1.004 krKøb
2Proshop DK1.070 kr1.070 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.131 kr1.131 krKøb
4Teknikproffset DK1.146 kr1.215 krKøb
5Boligcenter DK1.159 kr1.159 krKøb
6Vivas DK1.179 kr1.248 krKøb
7Geekd1.201 kr1.201 krKøb
8Ultrashop1.279 kr1.279 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips E-line 272E1CA - LED-skærm - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort med tekstur

PriceData har fulgt prisen på Philips E-line 272E1CA - LED-skærm - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort med tekstur i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.004 kr (registreret d. 16. maj 2026), højeste er 1.221 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.151 kr.

Den nuværende pris på 1.004 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Philips E-line 272E1CA - LED-skærm - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort med tekstur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Philips E-line 272E1CA - LED-skærm - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort med tekstur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20261.004 kr100 kr (9%)
14. maj 20261.104 kr8 kr (1%)
4. mar. 20261.112 kr99 kr (8%)
23. feb. 20261.211 kr8 kr (1%)
22. feb. 20261.219 kr2 kr (0%)
17. feb. 20261.221 kr40 kr (3%)
12. feb. 20261.181 kr10 kr (1%)
11. feb. 20261.191 kr2 kr (0%)
10. feb. 20261.193 kr8 kr (1%)
16. jan. 20261.201 kr67 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret