Gå til hovedindhold

Philips 24E1N1200A 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz

PhilipsComputer – tilbehørEAN: 8721038000436
Pris fra 619 krtil 789 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 170 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips 24E1N1200A 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 619 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 24E1N1200A 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz
619 kr
Til butik
Philips 24E1N1200A 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz billede

Produktinformation

Philips 24E1N1200A - 1000 Series - LED-skærm - 24" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 24E1N1200A/00
EAN: 8721038000436
Varenr.: 1003304207
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" Philips 24E1N1200A - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS
707 kr
Til butik
24" Philips 24E1N1200A - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS billede

Produktinformation

Philips 24E1N1200A monitor leverer klare billeder og effektiv produktivitet til kontor- og hjemmearbejde med IPS-klare farver og LowBlue-tilstand for at reducere øjenbelastning. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, VGA, DisplayPort Særlige funktioner: LowBlue mode; IPS LED Wide; 1 ms MPRT; Flicker-free Balanseret farvegengivelse, brede betragtningsvinkler og hurtig bevægelseshåndtering hjælper med at bevare fokus gennem lange arbejdsdage og sikre jævne bevægelser i video.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 24E1N1200A/00
EAN: 8721038000436
Varenr.: 3370570
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Philips 24E1N1200A - 24" Full HD IPS skærm, 120 Hz, sort
-1%749 kr
Før 759 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Philips 24E1N1200A - 24" Full HD IPS skærm, 120 Hz, sort billede

Produktinformation

Skærm til hjemmearbejde og underholdningPhilips 24E1N1200A giver et klart og behageligt billede til hverdagens opgaver, streaming og let gaming. Den flade 23,8" IPS-skærm i Full HD leverer brede betragtningsvinkler på 178° og naturtro farver. Med op til 120 Hz opdateringsfrekvens og 1 ms MPRT reagerer billedet hurtigt og glidende - ideelt til video og hurtige bevægelser.Behagelig visning hele dagenSkærmen er udstyret med Flicker-Free og LowBlue Mode for at gøre lange sessioner mere skånsomme for øjnene. Indbyggede højtalere giver lyd uden ekstra udstyr, og EasyRead-tilstand gør tekst ekstra let at læse.Praktiske tilslutninger og fleksibel opsætningTilslut nemt via HDMI, DisplayPort eller VGA. Skærmen kan vippes, har VESA 100 × 100 til væg- eller armmontering og understøtter OSD på 21 sprog. Med et typisk strømforbrug på 16,3 W er den et effektivt valg til hjemmet.Skærmstørrelse: 60,5 cm (23,8")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, mat anti-refleks, 300 cd/m²Opdateringsfrekvens: Maks. 120 HzResponstid: 1 ms MPRT / 4 ms GTGKontrast: 1.500:1Betragtningsvinkler: 178°/178°Farvedækning: sRGB 105,92 %, NTSC 93,35 %, Adobe RGB 91,75 %Tilslutninger: 1× HDMI 1.4, 1× DisplayPort 1.2, 1× VGA, lyd ind/udHøjtalere: Indbyggede, 2 W RMSErgonomi: Vippefunktion -5° til 20°, VESA 100 × 100, Kensington-låsStrøm: Intern strømforsyning, 100–240 V, typisk 16,3 W, standby 0,5 WMål med fod: B 54,2 × H 41,7 × D 18,0 cm; vægt 2,94 kgEnergiklasse (SDR): E; Forbrug (SDR) pr. 1.000 t: 17 kWh...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skærme
Vægt: 5.92g
EAN: 8721038000436
Varenr.: 2053808
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips 24E1N1200A - 24" Full HD IPS skærm, 120 Hz, sort
-1%769 kr
Før 779 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 24E1N1200A 24 IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz
789 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 24E1N1200A 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 24E1N1200A 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK619 kr619 krKøb
2Proshop DK707 kr746 krKøb
3Boligcenter DK749 kr749 krKøb
4Vivas DK769 kr848 krKøb
5Ultrashop789 kr789 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips 24E1N1200A 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz

PriceData har fulgt prisen på Philips 24E1N1200A 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz i 186 dage. Laveste pris i perioden er 587 kr (registreret d. 24. januar 2026), højeste er 861 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 683 kr.

Den nuværende pris på 619 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 22 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Philips 24E1N1200A 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Philips 24E1N1200A 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. apr. 2026619 kr9 kr (1%)
25. apr. 2026628 kr30 kr (5%)
24. apr. 2026658 kr1 kr (0%)
20. apr. 2026657 kr2 kr (0%)
19. apr. 2026655 kr2 kr (0%)
18. apr. 2026657 kr182 kr (22%)
16. apr. 2026839 kr185 kr (28%)
13. apr. 2026654 kr1 kr (0%)
10. apr. 2026653 kr26 kr (4%)
9. apr. 2026627 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret