Gå til hovedindhold

PC kabinet Fractal Design Era 2 Mini Tower - kulgrå/grå

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172705833
Pris fra 1.539 krtil 1.919 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 380 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.482 kr 29. apr.

Sammenlign priser på PC kabinet Fractal Design Era 2 Mini Tower - kulgrå/grå og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1539 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design ERA 2 - ITX
1.539 kr
Til butik
Fractal Design ERA 2 - ITX billede

Produktinformation

Fractal Design ERA 2 - - ITX - ingen strømforsyning (SFX / SFX-L) - trækulsgrå - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FD-C-ERA2N-02
EAN: 7340172705833
Varenr.: 1002315380
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Fractal Design Era 2 Mini Tower - kulgrå/grå
-5%1.899 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet Fractal Design Era 2 Mini Tower - kulgrå/grå billede

Produktinformation

Stilrent mini tower PC kabinet til kompakte buildsFractal Design Era 2 er et elegant mini tower kabinet til ITX, der kombinerer minimalistisk design med praktisk funktionalitet. Den kompakte form gør det oplagt til skrivebordet eller stuen, mens det gennemførte ydre i kulgrå/grå giver et moderne udtryk. Trods størrelsen er der plads til grafikkort op til 32,6 cm, så du kan bygge en stærk, pladsbesparende pc.Gennemtænkt layout og daglig brugKabinettet rummer 4 interne 2,5" pladser og 3 udvidelsesslots, så din lagring og udvidelse er dækket. Der er USB-tilslutninger i fronten, inkl. USB 3.2 Gen 2 Type‑C samt kombineret hovedtelefon/mikrofon-port til hurtig adgang. Støvfilter hjælper med at holde indmaden ren, og designet uden sidevindue understreger det rene, diskrete look.Formfaktor kabinet: Mini TowerUnderstøttede bundkort: ITXUdvidelsesslots: 3Interne 2,5" pladser: 4Maks. grafikkortlængde: 32,6 cmMaks. CPU‑kølerhøjde: 7 cmBelysning: NejSidevindue: NejStøvfilter: JaFrontporte: 2 × USB 2.0, 1 × USB 3.2 Gen 2 Type‑C, kombineret hovedtelefon/mikrofonRadiatorer forudinstalleret (for/top/bag): NejStrømforsyning inkluderet: NejFarve: Kulgrå/grå...

Produktspecifikationer

Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 9.28g
EAN: 7340172705833
Varenr.: 1906698
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design ERA 2 - ITX
1.899 kr
Til butik
Fractal Design ERA 2 - ITX billede

Produktinformation

Fractal Design ERA 2 - ITX Oplev den perfekte kombination af stil og funktionalitet med Fractal Design ERA 2 - ITX. Dette kompakte ITX-chassis er designet til at opfylde behovene hos både gamere og professionelle, der søger et minimalistisk, men effektivt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Reservedele til Computer
EAN: 7340172705833
Varenr.: 90965
Gå til Shark Gaming DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Fractal Design ERA 2 - Charcoal Black
1.899 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Era 2 - Kabinet - Minitower - Grå
1.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Fractal Design Era 2 Mini Tower - kulgrå/grå
-5%1.919 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PC kabinet Fractal Design Era 2 Mini Tower - kulgrå/grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PC kabinet Fractal Design Era 2 Mini Tower - kulgrå/grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.539 kr1.539 krKøb
2Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
3Ultrashop1.899 kr1.899 krKøb
4Shark Gaming DK1.899 kr1.899 krKøb
5Proshop DK1.899 kr1.899 krKøb
6Vivas DK1.919 kr2.008 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PC kabinet Fractal Design Era 2 Mini Tower - kulgrå/grå

PriceData har fulgt prisen på PC kabinet Fractal Design Era 2 Mini Tower - kulgrå/grå i 144 dage. Laveste pris i perioden er 1.482 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 1.899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.663 kr.

Den nuværende pris på 1.539 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for PC kabinet Fractal Design Era 2 Mini Tower - kulgrå/grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for PC kabinet Fractal Design Era 2 Mini Tower - kulgrå/grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.539 kr55 kr (4%)
1. maj 20261.484 kr2 kr (0%)
29. apr. 20261.482 kr2 kr (0%)
27. apr. 20261.484 kr55 kr (4%)
29. mar. 20261.539 kr56 kr (4%)
28. mar. 20261.595 kr44 kr (3%)
8. mar. 20261.639 kr17 kr (1%)
7. mar. 20261.622 kr12 kr (1%)
6. mar. 20261.610 kr83 kr (5%)
3. mar. 20261.527 kr112 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret