Gå til hovedindhold

Fractal Design Pop XL Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172703631
Pris fra 749 krtil 1.319 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 570 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 742 kr 14. maj

Sammenlign priser på Fractal Design Pop XL Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 749 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design Pop XL Air RGB Tower Udvidet ATX Sort
749 kr
Til butik
Fractal Design Pop XL Air RGB Tower Udvidet ATX Sort billede

Produktinformation

Fractal Design Pop XL Air RGB - Tower - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - sort TG klar tone - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FD-C-POR1X-06
EAN: 7340172703631
Varenr.: 1000652661
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Pop XL Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort
874 kr
Til butik
Fractal Design Pop XL Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort billede

Produktinformation

Miditower, ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 205mm lang), front med 2 x USB 3.0 & lyd tilslutninger, RGB Controller, 2 x 2.5"/3.5" / 4 x 5.25" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 185 mm, max grafikkortlængde: 45.5 cm, medfølgende kabinetkølere: 3 x 120mm (RGB LED) front / 1 x 120mm (RGB LED) bag, front panel: mesh, side vindue: tempered glass, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
Artikel nr.: FD-C-POR1X-06
EAN: 7340172703631
Varenr.: 3093763
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Fractal Design Pop XL Air Tower - sort
-24%919 kr
Før 1.209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet Fractal Design Pop XL Air Tower - sort billede

Produktinformation

Fordele ved PC kabinet til gaming og høj luftstrømFractal Design Pop XL Air er et rummeligt tower-kabinet til dig, der vil bygge en stilren og effektiv stationær PC. Fronten er prydet af et meshdesign med forinstallerede 3×120 mm frontblæsere og en 120 mm bagblæser, som giver et solidt udgangspunkt for køling og RGB-lys. Det tonede sidepanel i hærdet glas lader dig vise dit build frem, mens indvendig kabelstyring holder opsætningen ryddelig.Gennemtænkt plads og kompatibilitetKabinettet understøtter EATX, ATX, micro ATX og Mini-ITX bundkort og giver dig god plads til kraftige komponenter: grafikkort op til 45,5 cm, CPU-kølere op til 18,5 cm og PSU op til 20,5 cm. Der er to 3,5" og fire 2,5" drevbåse til fleksibel lagring, samt to 5,25" pladser. Anti-støvfilter og bundmonteret strømforsyning bidrager til et rent og stabilt system.Praktiske detaljer til daglig brugFront-I/O byder på to USB 3.2 Gen 1 Type-A samt lyd ind/ud. Du får RGB-kontrolknap, tænd/sluk-knap og mulighed for ekstra køling med op til to topblæsere (120/140 mm) og radiatorstøtte foran op til 360 mm og i toppen op til 280 mm.Type: PC tower-kabinetFarve: SortMateriale: Hærdet glas, stålSidevindue: Ja (hærdet glas)Understøttede bundkort: EATX, ATX, micro ATX, Mini-ITXUdvidelsespladser: 8Maks. GPU-længde: 45,5 cmMaks. CPU-kølerhøjde: 18,5 cmMaks. PSU-længde: 20,5 cm (bundmonteret)Drevpladser: 2×3,5", 4×2,5", 2×5,25"Forinstallerede blæsere: Foran 3×120 mm, bagpå 1×120 mmBlæserstøtte: Top 2×120/140 mmRadiatorstøtte: Foran op til 360 mm, top op til 280 mm, bagpå op til 140 mmRGB: Ja, med RGB-kontrolknapStøvfilter: JaFront-I/O: 2× USB 3.2 Gen 1 Type-A, lyd ind/udMål: H 52,0 × B 23,0 × D 52,2 cmVægt: 9,65 kg...

Produktspecifikationer

Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 25.09g
EAN: 7340172703631
Varenr.: 1932674
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Fractal Design Pop XL Air Tower - sort
-24%939 kr
Før 1.229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint
1.062 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design Pop XL Air RGB Tower Udvidet ATX Sort
1.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Pop XL Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Pop XL Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK749 kr749 krKøb
2Proshop DK874 kr913 krKøb
3Boligcenter DK919 kr919 krKøb
4Vivas DK939 kr1.198 krKøb
5Teknikproffset DK1.062 kr1.141 krKøb
6Ultrashop1.319 kr1.319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design Pop XL Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design Pop XL Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 742 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 946 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 851 kr.

Den nuværende pris på 749 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Fractal Design Pop XL Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Fractal Design Pop XL Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026749 kr1 kr (0%)
21. maj 2026750 kr2 kr (0%)
15. maj 2026748 kr6 kr (1%)
14. maj 2026742 kr6 kr (1%)
13. maj 2026748 kr2 kr (0%)
5. maj 2026750 kr2 kr (0%)
3. maj 2026748 kr14 kr (2%)
25. apr. 2026762 kr106 kr (12%)
24. apr. 2026868 kr2 kr (0%)
17. apr. 2026870 kr13 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret