Gå til hovedindhold

Fractal Design Pop Silent - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172703044
Pris fra 556 krtil 1.079 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 523 kr (48% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Fractal Design Pop Silent - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 556 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design Pop Silent Tower ATX Sort
556 kr
Til butik
Fractal Design Pop Silent Tower ATX Sort billede

Produktinformation

Fractal Design Pop Silent - Tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort TG klar tone - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FD-C-POS1A-02
EAN: 7340172703044
Varenr.: 1000652663
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Pop Silent - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort
573 kr
Til butik
Fractal Design Pop Silent - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort billede

Produktinformation

Miditower, ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 170mm lang), front med 2 x USB 3.0 & lyd tilslutninger, 3 x 2.5"/3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 240mm radiator, max CPU køler højde: 170 mm, max grafikkortlængde: 40.5 cm, medfølgende kabinetkølere: 2 x 120mm front / 1 x 120mm bag, front panel: solid / lukket, side vindue: metal, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
Artikel nr.: FD-C-POS1A-02
EAN: 7340172703044
Varenr.: 3093756
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Fractal Design Pop Silent Tower - sort
-10%729 kr
Før 809 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet Fractal Design Pop Silent Tower - sort billede

Produktinformation

Stilrent PC kabinet med lavt støjniveauFractal Design Pop Silent Tower er et elegant sort kabinet til dig, der vil bygge en ryddelig og stilfuld stationær PC. Med lydisoleret design, hærdet glas i siden og plads til kraftige komponenter får du et kabinet, der både ser godt ud på skrivebordet og giver ro i rummet. Der er kabelstyring og støvfilter for et rent og overskueligt build.Fleksibel indmad til dit setupPop Silent understøtter bundkort i ATX, micro ATX og Mini‑ITX og har 7 udvidelsesslots. Der er plads til grafikkort op til 38 cm og CPU‑kølere op til 17 cm samt strømforsyning op til 17 cm. Du får 2 × 5,25" drevbåse, 3 × 3,5" og 4 × 2,5" til lager. Foran er der to 120 mm blæsere installeret, og bagtil en 120 mm - klar til effektiv luftstrøm. Kabinettet tilbyder frontpanel med 2 × USB 3.2 Gen 1 Type‑A, lyd ind/ud og et tydeligt tænd/sluk‑knap.Klar til køling og visningFronten understøtter op til 2 blæsere (120/140 mm) og 280 mm radiator, mens bagtil understøttes 120 mm radiator. Sidepanelet i hærdet glas fremhæver dine komponenter uden at gå på kompromis med det dæmpede, rene udtryk.Formfaktor: TowerFarve: SortMateriale: Stål, hærdet glasUnderstøttede bundkort: ATX, micro ATX, Mini‑ITXUdvidelsesslots: 7Maks. grafikkortlængde: 38 cmMaks. CPU‑kølerhøjde: 17 cmMaks. PSU‑længde: 17 cmDrevbåse: 2 × 5,25", 3 × 3,5", 4 × 2,5"Forudinstallerede blæsere: Front 2 × 120 mm, Bag 1 × 120 mmKøling understøttet: Front 120/140 mm, radiator op til 280 mm; Bag 120 mm, radiator 120 mmFrontporte: 2 × USB 3.2 Gen 1 Type‑A, lyd ind/udKabelstyring: JaStøvfilter: JaDimensioner: H 45,4 × B 21,5 × D 47,35 cmVægt: 7,3 kgStrømforsyning: ATX (medfølger ikke)...

Produktspecifikationer

Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 18.03g
EAN: 7340172703044
Varenr.: 1978882
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Fractal Design Pop Silent Tower - sort
-10%749 kr
Før 829 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fractal Design Pop Silent Black TG Clear Tint
817 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design Pop Silent Tower ATX Sort
1.079 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Pop Silent - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Pop Silent - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK556 kr556 krKøb
2Proshop DK573 kr612 krKøb
3Boligcenter DK729 kr729 krKøb
4Vivas DK749 kr988 krKøb
5Teknikproffset DK817 kr886 krKøb
6Ultrashop1.079 kr1.079 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design Pop Silent - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design Pop Silent - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort i 176 dage. Laveste pris i perioden er 556 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 730 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 660 kr.

Den nuværende pris på 556 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Fractal Design Pop Silent - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Fractal Design Pop Silent - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026556 kr19 kr (3%)
29. maj 2026575 kr46 kr (7%)
22. maj 2026621 kr6 kr (1%)
15. maj 2026627 kr6 kr (1%)
13. maj 2026621 kr92 kr (13%)
12. maj 2026713 kr1 kr (0%)
8. maj 2026712 kr44 kr (7%)
2. maj 2026668 kr50 kr (7%)
1. maj 2026718 kr9 kr (1%)
30. apr. 2026709 kr71 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret