Gå til hovedindhold

Fractal Design Pop Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Gennemsigtig

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172703570
Pris fra 589 krtil 1.119 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 530 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 500 kr 28. apr.

Sammenlign priser på Fractal Design Pop Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Gennemsigtig og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 589 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design Pop Air RGB Tower ATX Sort Transparent
589 kr
Til butik
Fractal Design Pop Air RGB Tower ATX Sort Transparent billede

Produktinformation

Fractal Design Pop Air RGB - Tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort TG klar tone - USB/Lyd - for Fractal Design Model D, Type D

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FD-C-POR1A-06
EAN: 7340172703570
Varenr.: 1000652657
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Pop Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Gennemsigtig
676 kr
Til butik
Fractal Design Pop Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Gennemsigtig billede

Produktinformation

Miditower, ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 170mm lang), front med 2 x USB 3.0 & lyd tilslutninger, RGB Controller, 3 x 2.5"/3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 240mm radiator, max CPU køler højde: 170 mm, max grafikkortlængde: 40.5 cm, medfølgende kabinetkølere: 2 x 120mm (RGB LED) front / 1 x 120mm (RGB LED) bag, front panel: mesh, side vindue: tempered glass, farve: sort - 3 RGB fans!

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
Artikel nr.: FD-C-POR1A-06
EAN: 7340172703570
Varenr.: 3093754
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fractal Design Pop Air RGB Black TG Clear Tint
720 kr
Til butik
Fractal Design Pop Air RGB Black TG Clear Tint billede

Produktinformation

Et kabinet med attitude, De farvestrålende bundkortplader, drevbakker og udvendige accenter skaber en frisk, udtryksfuld fornemmelse, Et skjult rum, To pænt skjulte 5,25"-bays med opbevaringsskuffe og magnetisk dæksel, Åbent og udtryksfuldt, Det rengøringsvenlige frontnet fungerer som støvfilter, samtidig med at det tillader høj luftgennemstrømning, Fleksibel støtte til opbevaring, To ultra-fleksible opbevaringsbakker understøtter hver et 3,5" og et 2,5" drev samtidigt. Et dedikeret SSD-beslag til 2x 2,5" er også inkluderet, Nem kabelhåndtering med flere fastgørelsespunkter, formonterede kabelbindere og praktiske ekstra store gennemløbshuller, Vis dit byggeri frem, Sidepanelet i hærdet glas, som er nemt at montere, giver dig mulighed for at fremvise dine komponenter. (Kun TG-modeller), Kan rumme radiatorer på op til 280 mm foran, 240 mm i toppen og 120 mm bagpå, Det bikagemønstrede frontnet skaber en slående visuel effekt, der giver Pop-serien en førsteklasses fornemmelse, Generelt, Formfaktor, ATX, Side med vinduer, Ja, Kompatibilitet med bundkort, ATX, mikro-ATX, mini-ITX, Blæserstyring, Ja, Lagringsplads, 5.25" slots, 2 stk. 3.5" drevbakker, 3 stk. 2.5" drevbakker, 4 stk. Vandkøling, Radiator foran (maks.), 280 mm, Radiator bagpå (maks.), 120 mm, Radiator top (maks.), 240 mm, Dimensioner og vægt, Maks. længde GPU, 405 mm, Maks. længde PSU, 170 mm, Maks. højde CPU-køler, 170 mm, Bredde, 215 mm, Højde, 454 mm, Dybde, 473.5 mm, Nettovægt, 7.2 kg, Yderligere information, Farve, Sort, Garanti, 2 år, Info om emballage, Emballagens størrelse, 548 x 307 x 537 mm, Emballagens vægt, 8.70 kg, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
EAN: 7340172703570
Varenr.: C79930
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Fractal Design Pop Air Tower - sort
-22%1.049 kr
Før 1.339 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Fractal Design Pop Air Tower - sort
-21%1.069 kr
Før 1.359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design Pop Air RGB Tower ATX Sort Transparent
1.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Pop Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Gennemsigtig koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Pop Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Gennemsigtig koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK589 kr589 krKøb
2Proshop DK676 kr715 krKøb
3Teknikproffset DK720 kr789 krKøb
4Boligcenter DK1.049 kr1.049 krKøb
5Vivas DK1.069 kr2.268 krKøb
6Ultrashop1.119 kr1.119 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design Pop Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Gennemsigtig

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design Pop Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Gennemsigtig i 176 dage. Laveste pris i perioden er 500 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 775 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 675 kr.

Den nuværende pris på 589 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 24% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for Fractal Design Pop Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Gennemsigtig. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for Fractal Design Pop Air RGB - Black TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Gennemsigtig de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026589 kr1 kr (0%)
29. maj 2026590 kr1 kr (0%)
28. maj 2026589 kr1 kr (0%)
23. maj 2026590 kr8 kr (1%)
22. maj 2026598 kr8 kr (1%)
20. maj 2026590 kr87 kr (13%)
18. maj 2026677 kr3 kr (0%)
17. maj 2026680 kr6 kr (1%)
16. maj 2026674 kr6 kr (1%)
15. maj 2026680 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret