Gå til hovedindhold

Oral B iO Series Ultimate Clean udskiftningsbørstehoveder - sort - 6 stk

Pris fra 400 krtil 519 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 119 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Oral B iO Series Ultimate Clean udskiftningsbørstehoveder - sort - 6 stk og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 400 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Oral B iO Series Ultimate Clean udskiftningsbørstehoveder - sort - 6 stk
400 kr
Til butik
Oral B iO Series Ultimate Clean udskiftningsbørstehoveder - sort - 6 stk billede

Produktinformation

Oplev den ultimative rengøring med Oral-B iO Series udskiftningsbørstehoveder, Forvandl din daglige mundplejerutine med Oral-B iO Series Ultimate Clean udskiftningsbørstehoveder. Disse børstehoveder er omhyggeligt designet til at give en professionel rengøringsfølelse hver dag ved at kombinere kraftige, men blide mikrovibrationer med et unikt, tandlægeinspireret design af det runde børstehoved. Disse børstehoveder er eksklusivt fremstillet til Oral-B iO elektriske tandbørstehåndtag og sikrer en overlegen rengøringsoplevelse. Uovertruffen fjernelse af plak, Sig farvel til genstridig plak med Oral-B iO-seriens børstehoveder, som har vist sig at fjerne op til 100 % mere plak end en almindelig manuel tandbørste. Børstehårene er præcist vinklet i 16 grader, så de kan nå de vanskelige områder langs tandkødsranden og mellem tænderne, hvilket sikrer en omfattende rengøring, der efterlader din mund frisk og lys. Innovativ børstehårsteknologi, Det er nu nemmere end nogensinde at holde styr på, hvornår du skal udskifte dit børstehoved. Oral-B's udskiftningsbørstehoveder har farveskiftende børstehår, der falmer til hvidt og signalerer, at det er tid til at skifte. Tandlæger anbefaler, at du udskifter dit tandbørstehoved hver tredje måned for at opretholde en optimal rengøringsevne, og disse praktiske indikatorer sikrer, at du aldrig går glip af noget. Designet eksklusivt til Oral-B iO-håndtag, Disse børstehoveder er de eneste, der er designet eksklusivt til og garanteret passer til din Oral-B iO elektriske tandbørste. Denne eksklusive kompatibilitet sikrer, at du får den overlegne rengøringskraft, som kun Oral-B kan levere, og opretholder de høje standarder for mundhygiejne, som du fortjener. Betroet af tandlæger over hele verden, Gør som millioner, der stoler på Oral-B, det tandlægeanbefalede tandbørstemærke nr. 1 på verdensplan. Med Oral-B iO Series Ultimate Clean udskiftningsbørstehoveder kan du være sikker på, at du bruger et produkt, som tandlæger over hele verden har tillid til. Opgrader din mundplejerutine i dag med Oral-B iO Series Ultimate Clean Replacement Brush Heads, og oplev forskellen på dit smil. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Oral B
Kategori: Tilbehør til elektriske tandbørster
EAN: 8700216195522
Varenr.: D19187
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oral-B Tandbørstehoveder iO Ultimate Clean Black - 6 pcs
457 kr
Til butik
Oral-B Tandbørstehoveder iO Ultimate Clean Black - 6 pcs billede

Produktinformation

- BEDRE PLAKFJERNELSE: Perfekt vinklet børstehoved til elektrisk tandbørste fjerner effektivt og samtidig nænsomt op til 100 % mere plak end en almindelig manuel tandbørste langs tandkødsranden - FARVESKIFTENDE BØRSTEHÅR: Oral-B's udskiftelige børstehoveder har børstehår, der skifter farve for at vise, hvornår det er tid til at skifte børstehoved for at få det bedste resultat - UDSKIFT HVER 3. MÅNED: Et slidt børstehoved gør det vanskeligt at børste tænder og sværere at fjerne plak. Udskift børstehovedet, når børstehårene falmer og bliver hvide for at få den bedste tandbørstning - EKSKLUSIVT TIL ORAL-B iO-HÅNDTAG: Oplev uovertruffen effekt med det eneste børstehoved, der er designet eksklusivt til - og garanteret at passe til - din elektriske Oral-B iO-tandbørste - BRUGT AF TANDLÆGER: Oral-B er det mest anbefalede tandbørstemærke blandt tandlæger verden over Udskiftelige Oral-B iO Series Ultimate Clean-børstehoveder bruger stærke, men nænsomme mikrovibrationer med et unikt tandlægeinspireret rundt børstehoved for en professionel ren følelse hver dag. Ultimate Clean-børstehovederne er designet eksklusivt til håndtagene på elektriske Oral-B iO-tandbørster og hjælper med at fjerne op til 100 % mere plak end en almindelig manuel tandbørste, så tænderne føles renere og mere strålende. Børstehårene med en vinkel på 16 grader hjælper med at børste svært tilgængelige områder i munden. Da tandlæger anbefaler, at du skifter børstehoved hver 3. måned for at opnå de bedste resultater, har Oral-B's udskiftelige børstehoveder farveskiftende børstehår, der signalerer, når det er tid til at skifte, ved at falme til hvid. Oplev uovertruffen effekt med de eneste børstehoveder, der er designet eksklusivt til - og garanteret at passe til - din elektriske Oral-B iO-tandbørste.

Produktspecifikationer

Mærke: Oral-B
Kategori: Eltandboerste
Artikel nr.: 8700216195522
EAN: 8700216195522
Varenr.: 3343175
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Oral-B iO Ultimate Clean børstehoveder 6 stk. (sort)
457 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Tandbørstehoveder iO Ultimate Clean Sort, pakke med 6
-13%519 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oral B iO Series Ultimate Clean udskiftningsbørstehoveder - sort - 6 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oral B iO Series Ultimate Clean udskiftningsbørstehoveder - sort - 6 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK400 kr449 krKøb
2Proshop DK457 kr496 krKøb
3Komplett DK457 kr457 krKøb
4Estore DK519 kr519 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oral B iO Series Ultimate Clean udskiftningsbørstehoveder - sort - 6 stk

PriceData har fulgt prisen på Oral B iO Series Ultimate Clean udskiftningsbørstehoveder - sort - 6 stk i 175 dage. Laveste pris i perioden er 299 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 457 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 383 kr.

Den nuværende pris på 400 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Oral B iO Series Ultimate Clean udskiftningsbørstehoveder - sort - 6 stk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Oral B iO Series Ultimate Clean udskiftningsbørstehoveder - sort - 6 stk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026400 kr2 kr (0%)
4. maj 2026402 kr2 kr (1%)
11. apr. 2026400 kr57 kr (12%)
3. mar. 2026457 kr82 kr (22%)
5. feb. 2026375 kr26 kr (7%)
30. dec. 2025349 kr50 kr (17%)
9. dec. 2025299 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret