Gå til hovedindhold

Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 6 stk

Pris fra 359 krtil 569,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 210,95 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 284 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 6 stk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 359 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Oral-B iO Gentle Care børstehoveder 6 stk. (hvid)
359 kr
Til butik
Oral-B iO Gentle Care børstehoveder 6 stk. (hvid) billede

Produktinformation

Oral-B iO Gentle Care børstehoveder 6 stk. (hvid) - Få en overlegen rengøringseffekt, designet eksklusivt til din Oral-B iO-tandbørste - Tandpleje Tandbørstehoveder

Produktspecifikationer

Mærke: ORAL-B
Kategori: Tandpleje
Artikel nr.: 195485
EAN: 8700216195485
Varenr.: 1321410
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 6 stk
400 kr
Til butik
Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 6 stk billede

Produktinformation

Oplev den ultimative mundpleje med Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder. Disse børstehoveder er designet til at give en professionel følelse af renhed hver dag ved at kombinere kraftige, men blide mikrovibrationer med et unikt, tandlægeinspireret design af det runde børstehoved. Disse børstehoveder er perfekte til dem med følsomt tandkød og sikrer en grundig rengøring, samtidig med at de er skånsomme mod tandkødet. Disse Gentle Care-børstehoveder, der er fremstillet eksklusivt til Oral-B iO eltandbørstehåndtag, er udviklet til at fjerne op til 100 % mere plak end en almindelig manuel tandbørste. Det betyder, at dine tænder vil føles renere og lysere efter hver brug. Børstehovedet har imponerende 4000 bløde børstehår og en dæmpende ydre ring, som præcist tilpasser sig dine tænders krumning og giver optimal beskyttelse af dit tandkød. En af de særlige egenskaber ved disse udskiftningsbørstehoveder er de farveskiftende børstehår. Med tiden, når du børster, vil børstehårene gradvist blive hvide og signalere, at det er tid til at udskifte børstehovedet. Det sikrer, at du altid har et nyt børstehoved, så du får den bedst mulige rengøring, da tandlæger anbefaler, at du skifter dit tandbørstehoved hver tredje måned. Disse børstehoveder er udelukkende designet til Oral-B iO-håndtagene, hvilket garanterer en perfekt pasform og overlegen rengøringskraft. Oral-B, det tandlægeanbefalede tandbørstemærke nr. 1 på verdensplan, sikrer, at du får mundpleje af højeste kvalitet med hvert børstehoved. Vigtige funktioner: Høj børstehårstæthed: Fyldt med op til 4000 bløde børstehår, der giver en skånsom, men effektiv rengøring. Farveskiftende børstehår: Børstehårene bliver hvide for at minde dig om, hvornår det er tid til at udskifte børstehovedet. Udskift hver 3. måned: Sørg for en overlegen rengøring ved at udskifte børstehovedet, når børstehårene falmer. Eksklusiv pasform: Designet udelukkende til Oral-B iO-håndtag, hvilket sikrer en perfekt pasform og optimal ydeevne. Betroet af tandlæger: Oral-B er det tandlægeanbefalede tandbørstemærke nr. 1 på verdensplan og leverer pålidelige mundplejeløsninger. Opgrader din mundhygiejnerutine med Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder, og nyd et renere og mere strålende smil hver dag. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Oral B
Kategori: Tilbehør til elektriske tandbørster
EAN: 8700216195485
Varenr.: D19186
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oral-B Tandbørstehoveder iO Gentle Care - 6 pcs
457 kr
Til butik
Oral-B Tandbørstehoveder iO Gentle Care - 6 pcs billede

Produktinformation

- BØRSTEHÅR MED HØJ TÆTHED: Udskiftelige Oral-B Gentle Care-børstehoveder er tætpakket med op til 4.000 bløde børstehår for en nænsom og perfekt rengøring - FARVESKIFTENDE BØRSTEHÅR: Oral-B's udskiftelige børstehoveder har børstehår, der skifter farve for at vise, hvornår det er tid til at skifte børstehoved for at få det bedste resultat - UDSKIFT HVER 3. MÅNED: Et slidt børstehoved gør det vanskeligt at børste tænder og sværere at fjerne plak. Udskift børstehovedet, når børstehårene falmer og bliver hvide for at få den bedste tandbørstning - EKSKLUSIVT TIL ORAL-B iO-HÅNDTAG: Oplev uovertruffen effekt med det eneste børstehoved, der er designet eksklusivt til - og garanteret at passe til - din elektriske Oral-B iO-tandbørste - BRUGT AF TANDLÆGER: Oral-B er det mest anbefalede tandbørstemærke blandt tandlæger verden over Udskiftelige Oral-B iO Series Gentle Care-børstehoveder bruger stærke, men nænsomme mikrovibrationer med et unikt tandlægeinspireret rundt børstehoved for en professionel ren følelse hver dag. Gentle Care-børstehovederne er designet eksklusivt til håndtagene på elektriske Oral-B iO-tandbørster og hjælper med at fjerne op til 100 % mere plak end en almindelig manuel tandbørste, så tænderne føles renere og mere strålende. Gentle Care har op til 4.000 bløde børstehår og en beskyttende ydre ring, der tilpasser sig præcist til tændernes krumning og beskytter tandkødet. Da tandlæger anbefaler, at du skifter børstehoved hver 3. måned for at opnå de bedste resultater, har udskiftelige Oral-B-børstehoveder farveskiftende børstehår, der signalerer, når det er tid til at udskifte dem. Oplev uovertruffen effekt med de eneste børstehoveder, der er designet eksklusivt til - og garanteret at passe til - din elektriske Oral-B iO-tandbørste.

Produktspecifikationer

Mærke: Oral-B
Kategori: Eltandboerste
Artikel nr.: 8700216195485
EAN: 8700216195485
Varenr.: 3343150
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Tandbørstehoveder, skånsom pleje, hvide, 6-pak
-13%519 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Oral B - Oral-b Io Gentle Care Børstehoveder - White - 6 Stk
569,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 6 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 6 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK359 kr359 krKøb
2Teknikproffset DK400 kr449 krKøb
3Proshop DK457 kr496 krKøb
4Estore DK519 kr519 krKøb
5Gucca.dk569,95 kr569,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 6 stk

PriceData har fulgt prisen på Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 6 stk i 156 dage. Laveste pris i perioden er 281 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 375 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 354 kr.

Den nuværende pris på 359 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 12 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 6 stk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 6 stk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. mar. 2026359 kr25 kr (7%)
20. mar. 2026334 kr10 kr (3%)
18. mar. 2026344 kr5 kr (1%)
15. mar. 2026349 kr5 kr (1%)
14. mar. 2026354 kr5 kr (1%)
6. mar. 2026359 kr75 kr (26%)
5. mar. 2026284 kr75 kr (21%)
1. mar. 2026359 kr78 kr (28%)
28. feb. 2026281 kr78 kr (22%)
19. feb. 2026359 kr16 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret