Gå til hovedindhold

OMEN by HP 27q G2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz

HPComputerskærmeEAN: 0198701661719
Pris fra 1.742 krtil 2.329 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 587 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.703 kr 4. maj

Sammenlign priser på OMEN by HP 27q G2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1742 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
OMEN by HP 27q G2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
1.742 kr
Til butik
OMEN by HP 27q G2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz billede

Produktinformation

OMEN by HP 27q G2 - LED-skærm - gaming - 27" (26.96" til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort - med HP 2 års Pickup and Return Service for Consumer Monitors

Produktspecifikationer

Artikel nr.: AV4H6E9#ABB
EAN: 0198701661719
Varenr.: 1003540824
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" HP OMEN 27q G2 - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - IPS
1.921 kr
Til butik
27" HP OMEN 27q G2 - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - IPS billede

Produktinformation

OMEN by HP 27q G2 monitor leverer responsiv spiloplevelse og levende farver med et IPS-panel for jævne billeder og brede betragtningsvinkler. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 180Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: AMD FreeSync; HDR; 95% DisplayP3; 1 ms (GtG) Bred farvedækning og HDR forbedrer billedkvaliteten, mens hurtig responstid reducerer bevægelsessløring for mere flydende og præcise visuelle oplevelser.

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: AV4H6E9#ABB
EAN: 0198701661719
Varenr.: 3408287
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm HP OMEN 27" QHD 180 Hz - 27q G2
-11%1.999 kr
Før 2.246 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming skærm HP OMEN 27" QHD 180 Hz - 27q G2 billede

Produktinformation

Fordele ved gaming skærm i QHDHP OMEN 27q G2 giver dig flydende spiloplevelser i QHD-opløsning 2560 × 1440 med en maksimal opdateringshastighed på 180 Hz. IPS-panelet med brede betragtningsvinkler på 178° og 1 ms GtG reaktionstid leverer skarpe billeder og hurtig respons i actionspil. Anti-refleks, flimmerfri teknologi og Low Blue Light hjælper med at gøre lange gaming-sessioner mere behagelige.Designet til spil og hverdagSkærmen er sort med et minimalistisk OMEN-design og en aftagelig stand. Den understøtter højdejustering, tilt og pivot, så du nemt finder den rette ergonomi. Med AMD FreeSync og HDR 400 får du jævn visning og forbedret dynamik i kompatible spil og film. Tilslutningen klares via 2× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.4 og hovedtelefonudgang på 3,5 mm.Skærmstørrelse: 27" (68,6 cm), flad IPSOpløsning: 2560 × 1440 (QHD), 16:9Opdateringshastighed: Op til 180 HzResponstid: 1 ms (GtG)Lysstyrke: 400 cd/m², HDR 400Kontrast: 1.000:1Farvedybde: 8-bit, 16,7 mio. farverAntirefleks og flimmerfri, Low Blue LightSynsvinkler: 178°/178°Tilslutninger: 2× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.4, 3,5 mm lyd udAMD FreeSyncErgonomi: Højdejusterbar (10 cm), tilt -5° til 20°, pivot, VESA 100 × 100Mål med stand: H 52,37 × B 61,36 × D 22,33 cmVægt med stand: 7,33 kgStrømforbrug (typisk/maks.): 30 W / 67 W, intern strømforsyning...

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Skærme
Vægt: 10.42g
EAN: 0198701661719
Varenr.: 1918238
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm HP OMEN 27" QHD 180 Hz - 27q G2
-11%2.019 kr
Før 2.266 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HP OMEN 27 inch QHD 180Hz Gaming Monitor
2.329 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OMEN by HP 27q G2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OMEN by HP 27q G2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.742 kr1.742 krKøb
2Proshop DK1.921 kr1.921 krKøb
3Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
4Vivas DK2.019 kr2.188 krKøb
5Ultrashop2.329 kr2.329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OMEN by HP 27q G2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz

PriceData har fulgt prisen på OMEN by HP 27q G2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.691 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 2.233 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.971 kr.

Den nuværende pris på 1.742 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for OMEN by HP 27q G2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for OMEN by HP 27q G2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.742 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.743 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.744 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.743 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.744 kr4 kr (0%)
24. maj 20261.740 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.739 kr7 kr (0%)
22. maj 20261.732 kr5 kr (0%)
17. maj 20261.737 kr2 kr (0%)
15. maj 20261.735 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret