Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte GS27QA 27" SS IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz

Gigabyte TechnologyComputerskærmeEAN: 4719331859114
Pris fra 1.141 krtil 1.759 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 618 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 999 kr 23. maj

Sammenlign priser på Gigabyte GS27QA 27" SS IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1141 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte GS27QA 27" SS IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
1.141 kr
Til butik
Gigabyte GS27QA 27" SS IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz billede

Produktinformation

Gigabyte GS27QA - LED-skærm - gaming - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - SS IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GS27QA EU
EAN: 4719331859114
Varenr.: 1002312646
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" GIGABYTE GS27QA - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - IPS
1.299 kr
Til butik
27" GIGABYTE GS27QA - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - IPS billede

Produktinformation

Gigabyte GS27QA EU monitor leverer hurtig, farvepræcis gaming og professionel ydeevne med IPS-klare billeder og HDR-understøttelse for en immersiv oplevelse. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 180Hz Paneltype: SS IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: AMD FreeSync; 1 ms (MPRT) responstid; HDR-understøttelse; 100% sRGB; Flicker-less; Low Blue Light (TÜV Rheinland) Responsiv ydeevne, bred farvedækning og ergonomisk tilt sikrer glatte billeder og behagelig betragning under lange sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: GS27QA EU
EAN: 4719331859114
Varenr.: 3318069
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm 27" Gigabyte GS27QA - QHD 180 Hz SS IPS
-22%1.319 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming skærm 27" Gigabyte GS27QA - QHD 180 Hz SS IPS billede

Produktinformation

Gigabyte GS27QA - LED-skærm - gaming - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - SS IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPortOplev den perfekte blanding af ydeevne og visuel ekspertise med GIGABYTE GS27QA-skærmen. Denne 27" QHD-skærm er designet til både gamere og professionelle og leverer levende farver og skarpe detaljer med sit 100 % sRGB-farveskala og HDR-understøttelse. Oplev problemfrit gameplay uden screen tearing takket være AMD FreeSync-teknologi, en hurtig responstid på 1 ms og en høj opdateringsfrekvens på 180 Hz. Det ergonomiske design med vippejustering og en 3-sidet skærm uden ramme sikrer komfort under lange sessioner, mens Flicker-Less- og Low Blue Light-teknologier beskytter dine øjne. Med alsidige tilslutningsmuligheder, herunder HDMI og DisplayPort, er GS27QA det ideelle valg til en fordybende og behagelig seeroplevelse.Fordybende visuelle oplevelserOplev en fantastisk klarhed og levende farver med den 27" QHD-skærm, der har et 100 % sRGB-farveskala og HDR-funktion. Den kantbelyste LED-baggrundsbelysning og antirefleksbelægningen på skærmen sikrer en behagelig synsoplevelse fra alle vinkler.Problemfrit gameplayMed AMD FreeSync-teknologi, en responstid på 1 ms og en opdateringshastighed på 180 Hz leverer denne skærm ultrajævne, tårefri billeder, hvilket gør den perfekt til hurtige spil. Funktionerne Aim Stabilizer Sync, Black eQualizer og Crosshair Display forbedrer præcisionen og synligheden, så du får en konkurrencefordel.Ergonomisk designJuster skærmen, så den passer til dig, med hældningsjusteringer fra -5 til +20 grader. Den 3-sidede rammeløse formfaktor giver mulighed for en mere fordybende oplevelse og opsætninger med flere skærme uden distraherende kanter.Teknologi til øjenkomfortFlicker-Less-teknologi, Low Blue Light-teknologi og TUV Rheinland Low Blue Light-certificering sikrer reduceret belastning af øjnene under lange spilsessioner eller arbejdstime...

Produktspecifikationer

Kategori: Skærme
Vægt: 10g
EAN: 4719331859114
Varenr.: 1814796
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm 27" Gigabyte GS27QA - QHD 180 Hz SS IPS
-22%1.339 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte GS27QA 27 SS IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
1.759 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GS27QA 27" SS IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GS27QA 27" SS IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.141 kr1.141 krKøb
2Proshop DK1.299 kr1.338 krKøb
3Boligcenter DK1.319 kr1.319 krKøb
4Vivas DK1.339 kr1.389 krKøb
5Ultrashop1.759 kr1.759 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte GS27QA 27" SS IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte GS27QA 27" SS IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz i 180 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 1.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.229 kr.

Den nuværende pris på 1.141 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for Gigabyte GS27QA 27" SS IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for Gigabyte GS27QA 27" SS IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.141 kr140 kr (11%)
29. maj 20261.281 kr9 kr (1%)
27. maj 20261.290 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.299 kr300 kr (30%)
23. maj 2026999 kr300 kr (23%)
22. maj 20261.299 kr51 kr (4%)
21. maj 20261.248 kr15 kr (1%)
20. maj 20261.233 kr9 kr (1%)
18. maj 20261.242 kr9 kr (1%)
17. maj 20261.251 kr32 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret