Gå til hovedindhold

iiyama G-MASTER Red Eagle GB3272QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz

IiyamaEAN: 4948570127115
Pris fra 2.023 krtil 2.919 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 896 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.982 kr 31. maj

Sammenlign priser på iiyama G-MASTER Red Eagle GB3272QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2023 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama G-MASTER Red Eagle GB3272QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
2.023 kr
Til butik
iiyama G-MASTER Red Eagle GB3272QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz billede

Produktinformation

iiyama G-MASTER Red Eagle GB3272QSU-B1 - LED-skærm - 32" (31.5" til at se) - 2560 x 1440 WQHD @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, 2xDisplayPort - højtalere - mat sort

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: GB3272QSU-B1
EAN: 4948570127115
Varenr.: 1003768520
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
iiyama GB3272QSU - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - IPS
2.135 kr
Til butik
iiyama GB3272QSU - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama GB3272QSU gamingmonitor leverer skarp bevægelse og responsiv kontrol til tempofyldt spil og daglig multitasking, bygget omkring et levende IPS-panel for ensartede farver og brede betragtningsvinkler. Størrelse: 32" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringshastighed: 180Hz Paneltype: IPS Særlige funktioner: G-SYNC Compatible; Picture-in-Picture (PiP); Picture-by-Picture (PbP); Højdejusterbart stativ Adaptive sync-jævnhed og fleksible visningsfunktioner hjælper dig med at være komfortabel og fokuseret, uanset om du spiller, skifter mellem apps eller finjusterer din arbejdsstation.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: GB3272QSU-B1
EAN: 4948570127115
Varenr.: 3445130
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama G-Master GB3272QSU-B1 32" gaming skærm - QHD, 180 Hz, Fast IPS, sort
2.899 kr
Til butik
iiyama G-Master GB3272QSU-B1 32" gaming skærm - QHD, 180 Hz, Fast IPS, sort billede

Produktinformation

Fordele ved QHD gaming skærmiiyama G-Master GB3272QSU-B1 giver dig en stor 31,5" oplevelse i skarp 2560 × 1440 QHD. Med en opdateringshastighed på 180 Hz og 0,5 ms MPRT reagerer billedet lynhurtigt, så du kan sigte præcist i hurtige spil. Fast IPS-panelet leverer stabile farver og brede betragtningsvinkler på 178° - perfekt til både gaming og hverdagsbrug.Designet til spil og komfortSkærmen er rammefri på tre sider og passer flot i enhver opsætning. NVIDIA G‑SYNC Compatible minimerer tearing for jævnere gameplay, mens Low Blue Light og flimmerfri teknologi skåner øjnene under lange sessioner. Indbyggede højttalere (2 × 5 W) giver praktisk lyd uden ekstra udstyr.Fleksibel tilslutning og ergonomiTilslut via 2× HDMI 2.0 eller DisplayPort 1.4 og brug den indbyggede USB‑hub (4× USB‑A, 1× USB‑B upstream). Skærmen har højdejustering op til 15 cm, tilt og swivel samt pæn kabelstyring. Lysstyrke på 400 cd/m² og HDR10 understøttelse giver flotte højlys i kompatibelt indhold.Skærmstørrelse: 31,5" / 80 cmOpløsning: 2560 × 1440 (16:9)Panel: Fast IPS, fladOpdateringshastighed: 180 HzResponstid: 0,5 ms (MPRT)Lysstyrke: 400 cd/m²Kontrastforhold: 1000:1Betragtningsvinkler: 178°/178°HDR: HDR10 understøttetNVIDIA G‑SYNC: CompatibleHøjttalere: 2 stk., samlet 10 W RMSTilslutninger: 2× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.4, høretelefonudgang 3,5 mmUSB‑hub: 4× USB‑A (3.2 Gen 1), 1× USB‑B upstreamErgonomi: Højdejusterbar (op til 15 cm), tilt −5° til 23°, swivel −45° til 45°, VESA 100 × 100 mmEnergiklasse (SDR/HDR): E / G; Forbrug typisk: 48 WMål med stander: B 71,7 × H 60,9 × D 29,0 cmVægt med stander: 8,6 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.3g
EAN: 4948570127115
Varenr.: 2121376
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama G-Master GB3272QSU-B1 32" gaming skærm - QHD, 180 Hz, Fast IPS, sort
2.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama G-MASTER Red Eagle GB3272QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama G-MASTER Red Eagle GB3272QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.023 kr2.023 krKøb
2Proshop DK2.135 kr2.135 krKøb
3Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
4Vivas DK2.919 kr4.118 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama G-MASTER Red Eagle GB3272QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama G-MASTER Red Eagle GB3272QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz i 142 dage. Laveste pris i perioden er 1.982 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 2.079 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.017 kr.

Den nuværende pris på 2.023 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for iiyama G-MASTER Red Eagle GB3272QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for iiyama G-MASTER Red Eagle GB3272QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.023 kr40 kr (2%)
1. jun. 20261.983 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.982 kr2 kr (0%)
30. maj 20261.984 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.985 kr19 kr (1%)
28. maj 20262.004 kr19 kr (1%)
27. maj 20262.023 kr4 kr (0%)
24. maj 20262.019 kr4 kr (0%)
23. maj 20262.015 kr7 kr (0%)
22. maj 20262.022 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret