Gå til hovedindhold

Noctua Redux NH-U12S Processor-køler 1-pack Grå Sølv 120 mm

Pris fra 419 krtil 599 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 180 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 358,79 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Noctua Redux NH-U12S Processor-køler 1-pack Grå Sølv 120 mm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 419 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NH-U12S redux - CPU Luftkøler - Max 25 dBA
419 kr
Til butik
Noctua NH-U12S redux - CPU Luftkøler - Max 25 dBA billede

Produktinformation

CPU køler, luftkøler, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA2011 / LGA2011-V3 / LGA2066, støjniveau: max 25.1 dBA, Air flow: max 70.6 CFM, køler RPM: 450 - 1700 ± 10%, PWM styret, 120mm køler, med nikkel-belagt kobber CPU kontaktflade...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: NH-U12S redux
EAN: 9010018000207
Varenr.: 2944545
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua Redux NH-U12S Processor-køler 1-pack Grå Sølv 120 mm
473 kr
Til butik
Noctua Redux NH-U12S Processor-køler 1-pack Grå Sølv 120 mm billede

Produktinformation

Noctua Redux NH-U12S - Processor-køler - (for: LGA1156, AM2, AM2+, AM3, LGA1155, AM3+, FM1, FM2, LGA1150, FM2+, LGA1151, LGA2011-3 (Square ILM), AM4, LGA2066, LGA1200, LGA2011-0) - aluminium med nikkel belagt kobber base - 120 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Artikel nr.: NH-U12S redux
EAN: 9010018000207
Varenr.: 998825829
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU-køler Noctua NH-U12S redux 12 cm - grå, rustfrit stål
579 kr
Til butik
CPU-køler Noctua NH-U12S redux 12 cm - grå, rustfrit stål billede

Produktinformation

Effektiv CPU-køling i kompakt formatNoctua NH-U12S redux er en CPU-køler i 12 cm-klassen, der leverer stabil luftkøling til din processor. Med et enkelt 120 mm-blæserelement og et slankt køletårn er den ideel til gaming- og arbejdsbygger, hvor der ønskes solid ydelse uden at fylde unødigt i kabinettet.Design og anvendelseKøleren er udført i rustfrit stål og grå nuancer, som giver et stilrent look i åbne kabinetter. Den er beregnet til montering på processoren og har en støjsvag profil på op til 25,1 dB ved høj hastighed. Blæseren spænder fra 450 til 1.700 RPM og kan flytte op til 120,2 cfm luft, så varme ledes effektivt væk under belastning.Type: Luftkøler til processorPlacering: ProcessorUnderstøttede sokler: LGA 1700, LGA 2066, LGA 2011, LGA 1200, LGA 1151, LGA 1150, LGA 1155, LGA 1156, Socket AM4Antal blæsere: 1Blæserdiameter: 12 cmOmdrejninger: 450–1.700 RPMMaks. luftgennemstrømning: 120,2 cfmLydniveau (høj hastighed): 25,1 dBVægt: 0,755 kgDimensioner: H × B × D: 12,5 × 15,8 × 7,1 cmFarve: Grå, rustfrit stål...

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Computer køling
Vægt: 1.15g
EAN: 9010018000207
Varenr.: 1889434
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU-køler Noctua NH-U12S redux 12 cm - grå, rustfrit stål
599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua Redux NH-U12S Processor-køler 1-pack Grå Sølv 120 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua Redux NH-U12S Processor-køler 1-pack Grå Sølv 120 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK419 kr458 krKøb
2CompuMail DK473 kr473 krKøb
3Boligcenter DK579 kr579 krKøb
4Vivas DK599 kr678 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua Redux NH-U12S Processor-køler 1-pack Grå Sølv 120 mm

PriceData har fulgt prisen på Noctua Redux NH-U12S Processor-køler 1-pack Grå Sølv 120 mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 358,79 kr (registreret d. 18. marts 2026), højeste er 419 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 403 kr.

Den nuværende pris på 419 kr er 4% over normalprisen. Der er registreret 6 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Noctua Redux NH-U12S Processor-køler 1-pack Grå Sølv 120 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Noctua Redux NH-U12S Processor-køler 1-pack Grå Sølv 120 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. mar. 2026419 kr60,21 kr (17%)
18. mar. 2026358,79 kr29,31 kr (8%)
8. mar. 2026388,1 kr5,86 kr (1%)
21. feb. 2026393,96 kr3,92 kr (1%)
13. feb. 2026397,88 kr2,78 kr (1%)
7. feb. 2026400,66 kr18,34 kr (4%)
5. dec. 2025419 kr1 kr (0%)
4. dec. 2025418 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret