Gå til hovedindhold

Noctua NF-S12B redux-1200 - Kabinet køler - 120mm - Grå - 18 dBA

Pris fra 102 krtil 199 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 97 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 101 kr 17. maj

Sammenlign priser på Noctua NF-S12B redux-1200 - Kabinet køler - 120mm - Grå - 18 dBA og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 102 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NF-S12B redux-1200 - Kabinet køler - 120mm - Grå - 18 dBA
102 kr
Til butik
Noctua NF-S12B redux-1200 - Kabinet køler - 120mm - Grå - 18 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, størrelse: 120mm x 120mm x 25mm (HxBxD), støjniveau: 18.1 dBA, Air flow: 59.2 CFM, blæser RPM: 1200 ±10%, 3 pins bundkort tilslutning, grå ramme med sorte vinger

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: NF-S12B redux-1200
EAN: 4716123315292
Varenr.: 2449124
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua Redux NF-S12B Fan 1-pack 120 mm
115 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Noctua Nf-s12b Redux-1200 120mm Ventilator
144 kr
Til butik
Noctua Nf-s12b Redux-1200 120mm Ventilator billede

Produktinformation

1.200 rpm afbalanceret hastighed for effektiv og støjsvag kabinetventilation 100,6 m3/h luftstrøm reducerer interne temperaturer for stabil systemdrift Lavt støjniveau på 18,1 dB holder arbejdspladserne stille under belastning SSO-leje, 150.000 h MTBF og 6 års garanti sikrer lang levetid Standard 3-pin stik og 105 x 105 mm beslag passer i de fleste kabinetter...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Blæsere
Artikel nr.: NF-S12B redux-1200
EAN: 4716123315292
Varenr.: 5011015194
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kabinetventilator Noctua NF-S12B Redux 1200 - 12 cm
-5%179 kr
Før 189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kabinetventilator Noctua NF-S12B Redux 1200 - 12 cm
-5%199 kr
Før 209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-S12B redux-1200 - Kabinet køler - 120mm - Grå - 18 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-S12B redux-1200 - Kabinet køler - 120mm - Grå - 18 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK102 kr141 krKøb
2CompuMail DK115 kr115 krKøb
3Dustin DK144 kr230,25 krKøb
4Boligcenter DK179 kr179 krKøb
5Vivas DK199 kr278 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua NF-S12B redux-1200 - Kabinet køler - 120mm - Grå - 18 dBA

PriceData har fulgt prisen på Noctua NF-S12B redux-1200 - Kabinet køler - 120mm - Grå - 18 dBA i 180 dage. Laveste pris i perioden er 100 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 109 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 105 kr.

Den nuværende pris på 102 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Noctua NF-S12B redux-1200 - Kabinet køler - 120mm - Grå - 18 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Noctua NF-S12B redux-1200 - Kabinet køler - 120mm - Grå - 18 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026102 kr6 kr (6%)
28. maj 2026108 kr7 kr (7%)
17. maj 2026101 kr1 kr (1%)
13. maj 2026102 kr1 kr (1%)
12. maj 2026101 kr6 kr (6%)
11. maj 2026107 kr6 kr (6%)
10. maj 2026101 kr7 kr (6%)
9. maj 2026108 kr7 kr (7%)
7. maj 2026101 kr7 kr (6%)
6. maj 2026108 kr3 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret