Gå til hovedindhold

Noctua NF-S12A PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 120mm - Sort - 17 dBA

Pris fra 190 krtil 329 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 139 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 152 kr 4. maj

Sammenlign priser på Noctua NF-S12A PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 120mm - Sort - 17 dBA og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 190 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NF-S12A PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 120mm - Sort - 17 dBA
190 kr
Til butik
Noctua NF-S12A PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 120mm - Sort - 17 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, størrelse: 120mm x 120mm x 25mm (HxBxD), støjniveau: max 17.8 dBA, Air flow: op til 107.5 m³/h, blæser RPM: 300 - 1200 ±10%, PWM kontrolleret, 4 pins bundkort tilslutning, sort

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: NF-S12A PWM CH.BK.S
EAN: 9010018100419
Varenr.: 2626230
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua chromax NF-S12A PWM Fan 1-pack Sort 120 mm
237 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Noctua Nf-s12a Pwm Chromax Swap 120mm Ventilator Sort
269 kr
Til butik
Noctua Nf-s12a Pwm Chromax Swap 120mm Ventilator Sort billede

Produktinformation

Stille PWM-styring fra 300 til 1200 rpm giver fleksibel kabinetkøling. Leverer 107,5 m³/h luftstrøm ved 1,19 mm H2O for effektiv køling. SSO-leje og en MTTF på 150.000 timer sikrer langvarig, pålidelig drift. Helsort finish med udskiftelige, farvede anti-vibrationspuder. Lavt støjniveau på 17,8 dB og et effektforbrug på 1,44 W mindsker støjgener og energiforbrug.

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Blæsere
Artikel nr.: NF-S12A PWM CH.BK.S
EAN: 9010018100419
Varenr.: 5011055275
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC-blæser 120 mm Noctua NF-S12A PWM chromax.black.swap
289 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC-blæser 120 mm Noctua NF-S12A PWM chromax.black.swap
309 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Noctua chromax NF-S12A PWM Fan 1-pack Sort 120 mm
329 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-S12A PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 120mm - Sort - 17 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-S12A PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 120mm - Sort - 17 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK190 kr229 krKøb
2CompuMail DK237 kr237 krKøb
3Dustin DK269 kr355,25 krKøb
4Boligcenter DK289 kr289 krKøb
5Vivas DK309 kr388 krKøb
6Ultrashop329 kr329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua NF-S12A PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 120mm - Sort - 17 dBA

PriceData har fulgt prisen på Noctua NF-S12A PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 120mm - Sort - 17 dBA i 182 dage. Laveste pris i perioden er 152 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 209 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 189 kr.

Den nuværende pris på 190 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Noctua NF-S12A PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 120mm - Sort - 17 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Noctua NF-S12A PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 120mm - Sort - 17 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026190 kr38 kr (25%)
4. maj 2026152 kr38 kr (20%)
25. apr. 2026190 kr17 kr (10%)
9. apr. 2026173 kr4 kr (2%)
2. apr. 2026177 kr3 kr (2%)
26. mar. 2026180 kr4 kr (2%)
20. mar. 2026184 kr4 kr (2%)
12. mar. 2026188 kr1 kr (1%)
28. feb. 2026189 kr20 kr (10%)
19. feb. 2026209 kr10 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret