Gå til hovedindhold

Noctua NF-A8 PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 80mm - Sort - 17 dBA

Pris fra 169 krtil 289 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 120 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 165 kr 28. apr.

Sammenlign priser på Noctua NF-A8 PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 80mm - Sort - 17 dBA og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 169 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NF-A8 PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 80mm - Sort - 17 dBA
169 kr
Til butik
Noctua NF-A8 PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 80mm - Sort - 17 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, størrelse: 80mm x 80mm x 25mm (HxBxD), støjniveau: 13.8 - 17.7 dBA, Air flow: 25.8 - 32.6 CFM, blæser RPM: 450 - 2200 ±10%, PWM kontrolleret, 4 pins bundkort tilslutning, sort

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: NF-A8 PWM CH.BK.S
EAN: 9010018100495
Varenr.: 2828041
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua chromax NF-A8 PWM.black.swap Fan 1-pack Sort 80 mm
200 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kabinetsblæser 80 mm - Noctua NF-A8 PWM chromax.black.swap
-4%269 kr
Før 279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kabinetsblæser 80 mm - Noctua NF-A8 PWM chromax.black.swap billede

Produktinformation

Effektiv kabinetsblæser til stabil PC-kølingNoctua NF-A8 PWM chromax.black.swap er en kompakt 80 mm kabinetsblæser designet til pålidelig luftgennemstrømning i små og mellemstore kabinetter. Med PWM-styring kan hastigheden tilpasses fra 450 til 2.200 RPM for den rette balance mellem køling og lyd. Den selvstabiliserende oliepressure-leje (SSO) og en MTBF på 150.000 timer sikrer lang driftstid og ro i sindet.Fleksibel stil og nem monteringBlæseren leveres i sort og inkluderer udskiftelige, farvede anti-vibrationshjørner, så du kan matche dit build. Med 4-pin stik, lavt strømforbrug på 0,96 W og medfølgende skruer er installationen ligetil. Luftflowet på 55,5 m³/t og et lydniveau på kun 17,7 dB ved høj hastighed gør den velegnet til diskrete, effektive systemer.Type: Blæser til computerkabinetFormat: 80 × 80 × 25 mmBladantal: 7Antal blæsere: 1Farve: Sort med farvede hjørnerMateriale: PlastikStik: 4-pin PWMSpænding: 12 VEffektforbrug: 0,96 WStrøm: 0,08 AHastighed: 450–2.200 RPM (2 hastigheder)Luftflow: 55,5 m³/tMaks. statisk tryk: 2,37 mmH2OLeje: Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO)Lydniveau (høj hastighed): 17,7 dBMTBF: 150.000 timerMedfølger: 4 skruer...

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Ventilatorer
Vægt: 0.21g
EAN: 9010018100495
Varenr.: 1897559
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kabinetsblæser 80 mm - Noctua NF-A8 PWM chromax.black.swap
-3%289 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-A8 PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 80mm - Sort - 17 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-A8 PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 80mm - Sort - 17 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK169 kr208 krKøb
2CompuMail DK200 kr200 krKøb
3Boligcenter DK269 kr269 krKøb
4Vivas DK289 kr368 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua NF-A8 PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 80mm - Sort - 17 dBA

PriceData har fulgt prisen på Noctua NF-A8 PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 80mm - Sort - 17 dBA i 134 dage. Laveste pris i perioden er 165 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 171 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 169 kr.

Den nuværende pris på 169 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Noctua NF-A8 PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 80mm - Sort - 17 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Noctua NF-A8 PWM chromax.black.swap - Kabinet køler - 80mm - Sort - 17 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026169 kr1 kr (1%)
15. maj 2026168 kr1 kr (1%)
5. maj 2026169 kr4 kr (2%)
28. apr. 2026165 kr3 kr (2%)
26. apr. 2026168 kr1 kr (1%)
25. apr. 2026169 kr2 kr (1%)
9. apr. 2026171 kr1 kr (1%)
17. feb. 2026170 kr1 kr (1%)
5. feb. 2026169 kr1 kr (1%)
31. jan. 2026170 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret