Gå til hovedindhold

Netværksswitch NETGEAR 8-port Gigabit PoE+ (GS308EP) Managed L2/L3 - sort

NetgearHubs og switchesEAN: 0606449153040
Pris fra 700 krtil 1.146 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 446 kr (39% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Netværksswitch NETGEAR 8-port Gigabit PoE+ (GS308EP) Managed L2/L3 - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 700 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netgear Gs308ep 8-port Gigabit Ethernet Easy Smart Managed Poe+ 62w
-8%700 kr
Før 763,9 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netgear Gs308ep 8-port Gigabit Ethernet Easy Smart Managed Poe+ 62w billede

Produktinformation

Muliggør netværkskonfiguration og administration til prisen for unmanaged switches Enkel, men nyttig netværksopsætning oven på plug-and-play-forbindelse Virksomhedsvenlig og brugervenlig webbrowser-baseret management GUI VLAN-understøttelse til trafiksegmentering Quality of Service (QoS) til trafikprioritering Automatisk "denial-of-service"- (DoS) beskyttelse Fejlsøg forbindelsesproblemer via kabeltest Løkke-detektering og broadcast storm-kontrol Hastighedsbegrænsning for bedre båndbreddeallokering Port-spejling til netværksovervågning Understøttelse af jumbo frames Avancerede funktioner som PoE-styring pr. port Uafbrudt PoE holder PoE-strømmen tændt, selv når switche opdaterer firmware eller foretager software-genstart 802.3at-standard med 30 W/port Blæserløs og alsidig monteringsmulighed (bord- og vægmontering)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Netgear
Kategori: Switche
Artikel nr.: GS308EP-100PES
EAN: 0606449153040
Varenr.: 5011290451
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NETGEAR GS308EP Switch 8-porte Gigabit PoE+
727 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Netgear GS308EP 8-Port PoE+ Gigabit Ethernet Plus Switch (62W)
802 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch NETGEAR 8-port Gigabit PoE+ (GS308EP) Managed L2/L3 - sort
919 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NETGEAR GS308EP Switch 8-porte Gigabit PoE+
929 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch NETGEAR 8-port Gigabit PoE+ (GS308EP) Managed L2/L3 - sort
939 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Netgear 8PT GE PLUS SWCH W/ POE+
1.146 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch NETGEAR 8-port Gigabit PoE+ (GS308EP) Managed L2/L3 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch NETGEAR 8-port Gigabit PoE+ (GS308EP) Managed L2/L3 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK700 kr786,25 krKøb
2CompuMail DK727 kr727 krKøb
3Proshop DK802 kr841 krKøb
4Boligcenter DK919 kr919 krKøb
5Ultrashop929 kr929 krKøb
6Vivas DK939 kr1.018 krKøb
7Teknikproffset DK1.146 kr1.205 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch NETGEAR 8-port Gigabit PoE+ (GS308EP) Managed L2/L3 - sort

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch NETGEAR 8-port Gigabit PoE+ (GS308EP) Managed L2/L3 - sort i 179 dage. Laveste pris i perioden er 667 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 757 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 714 kr.

Den nuværende pris på 700 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Netværksswitch NETGEAR 8-port Gigabit PoE+ (GS308EP) Managed L2/L3 - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Netværksswitch NETGEAR 8-port Gigabit PoE+ (GS308EP) Managed L2/L3 - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 2026700 kr27 kr (4%)
1. maj 2026727 kr24 kr (3%)
26. apr. 2026751 kr6 kr (1%)
25. apr. 2026757 kr6 kr (1%)
24. apr. 2026751 kr6 kr (1%)
22. apr. 2026757 kr6 kr (1%)
21. apr. 2026751 kr24 kr (3%)
15. apr. 2026727 kr24 kr (3%)
14. apr. 2026751 kr8 kr (1%)
13. apr. 2026743 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret