Gå til hovedindhold

Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 4 porte, industriel, unmanaged, 1 SFP uplink

DIGITUSHubs og switchesEAN: 4016032486053
Pris fra 986 krtil 1.329 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 343 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 948 kr 15. mar.

Sammenlign priser på Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 4 porte, industriel, unmanaged, 1 SFP uplink og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 986 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS - switch - industrial - 4 ports - unmanaged
986 kr
Til butik
DIGITUS - switch - industrial - 4 ports - unmanaged billede

Produktinformation

Switch, industriel, ikke administreret, 4 x 10/100/1000 (PoE) + 1 x Gigabit SFP (uplink), DIN monterbar på skinne, PoE

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Kategori: Switch
Artikel nr.: DN-651135
EAN: 4016032486053
Varenr.: 3248864
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS 4-porte Gigabit Ethernet PoE
1.249 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 4 porte, industriel, unmanaged, 1 SFP uplink
-4%1.309 kr
Før 1.369 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 4 porte, industriel, unmanaged, 1 SFP uplink billede

Produktinformation

Robust Gigabit netværksswitch til krævende miljøerDen industrielle switch fra DIGITUS giver stabil og hurtig forbindelse til mindre installationer, kameraer og periferiudstyr. Med 4 Gigabit RJ‑45-porte og 1 SFP-uplink samler du udstyr lokalt og sender trafikken effektivt videre i netværket. Det uadministrerede design gør opsætningen enkel - tilslut og kør.Designet til driftssikkerhedDet blå/sorte kabinet i aluminium er IP40-klassificeret og kan monteres på DIN-skinne. Switchen arbejder i et bredt temperaturområde fra -40 til 80 °C og har LED-indikatorer for hurtigt overblik. Strømforsyning sker via DC-terminalblok.Switch-type: UadministreretPorte: 4× RJ‑45 Gigabit (10/100/1000), 1× SFP-slotEthernet-hastigheder: 10/100/1000 Mbit/sStandarder: IEEE 802.3, 802.3u, 802.3xAuto MDI/MDI‑X: JaDuplex: Fuldt og halvt, flow controlPoE-understøttelse: Nej (PoE-budget angivet: 30 W)Switch-kapacitet: 1 Gbit/s; Forwarding rate: 10,5 MppsMAC‑tabel: 2.000 poster; Buffer: 1,2 MBBeskyttelse: IP40; Vandal-sikker: NejMontering: DIN-skinne; Rack- og stakbar: NejStrøm: DC 48–57 V; Forbrug typisk: 3 WHusmateriale: Aluminium; Farve: Blå/sortMål (H × B × D): 3,4 × 12,8 × 8,6 cmVægt: 0,45 kgDrift/Opbevaring: -40 – 80 °C; 5 – 95 % RH...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Switches
Vægt: 0.56g
EAN: 4016032486053
Varenr.: 1975317
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 4 porte, industriel, unmanaged, 1 SFP uplink
-4%1.329 kr
Før 1.389 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 4 porte, industriel, unmanaged, 1 SFP uplink koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 4 porte, industriel, unmanaged, 1 SFP uplink koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK986 kr1.025 krKøb
2CompuMail DK1.249 kr1.249 krKøb
3Boligcenter DK1.309 kr1.309 krKøb
4Vivas DK1.329 kr1.408 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 4 porte, industriel, unmanaged, 1 SFP uplink

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 4 porte, industriel, unmanaged, 1 SFP uplink i 182 dage. Laveste pris i perioden er 897 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 986 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 947 kr.

Den nuværende pris på 986 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 4 porte, industriel, unmanaged, 1 SFP uplink. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 4 porte, industriel, unmanaged, 1 SFP uplink de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026986 kr8 kr (1%)
22. maj 2026978 kr8 kr (1%)
9. apr. 2026986 kr1 kr (0%)
1. apr. 2026985 kr4 kr (0%)
25. mar. 2026981 kr1 kr (0%)
19. mar. 2026980 kr32 kr (3%)
15. mar. 2026948 kr5 kr (1%)
10. mar. 2026953 kr3 kr (0%)
19. feb. 2026950 kr53 kr (6%)
5. feb. 2026897 kr33 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret