Gå til hovedindhold

Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 7 porte, industriel, unmanaged, 1 PD-port

DigitusHubs og switchesEAN: 4016032457947
Pris fra 1.021 krtil 1.449 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 428 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 927 kr 23. maj

Sammenlign priser på Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 7 porte, industriel, unmanaged, 1 PD-port og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1021 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS DN-651113 Switch 7-porte Gigabit PoE++
1.021 kr
Til butik
DIGITUS DN-651113 Switch 7-porte Gigabit PoE++ billede

Produktinformation

DIGITUS DN-651113 - Switch - ikke administreret - 7 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x 10/100/1000 (PoE++) - DIN monterbar på skinne - PoE++ - DC power

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-651113
EAN: 4016032457947
Varenr.: 995003720
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS DN-651113 - switch - 7 ports - unmanaged
1.029 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 7 porte, industriel, unmanaged, 1 PD-port
-1%1.429 kr
Før 1.439 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 7 porte, industriel, unmanaged, 1 PD-port billede

Produktinformation

Gigabit netværksswitch med PoE til krævende miljøerDenne industrielle netværksswitch fra DIGITUS giver stabil og hurtig tilslutning til op til syv enheder via Gigabit Ethernet. Alle 7 porte understøtter Power over Ethernet med op til 30 W pr. port og samlet PoE-budget på 240 W, så du kan forsyne kameraer, adgangspunkter eller andre PoE-enheder direkte over netværkskablet. Enheden er unmanaged for nem plug-and-play drift og kan monteres på DIN-skinne.Skabt til drift - også når det bliver varmt eller koldtSwitchens industrielle design er sort, robust og understøtter drift i temperaturer fra -40 til 85 °C. Den kører på 48–57 V DC og kan tilsluttes redundant strømforsyning for ekstra driftssikkerhed. VLAN-funktion kan aktiveres og hjælper med at segmentere netværket efter behov.Type: Unmanaged Gigabit Ethernet switchAntal RJ-45-porte: 7 × 10/100/1000PoE-understøttelse: Ja, 7 portePoE-effekt pr. port: 30 WSamlet PoE-budget: 240 WDriftsspænding: 48–57 V DCRedundant strøm: UnderstøttetDriftstemperatur: -40 – 85 °CVLAN: UnderstøttetStandarder: IEEE 802.3atMontering: DIN-skinneFarve: SortMAC-adressetabel: 4.000 posterPakkemål: Bredde 24,0 cm, Dybde 19,3 cmPakkens vægt: 0,907 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Switches
Vægt: 0.91g
EAN: 4016032457947
Varenr.: 1974897
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 7 porte, industriel, unmanaged, 1 PD-port
-1%1.449 kr
Før 1.459 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 7 porte, industriel, unmanaged, 1 PD-port koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 7 porte, industriel, unmanaged, 1 PD-port koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.021 kr1.021 krKøb
2Proshop DK1.029 kr1.029 krKøb
3Boligcenter DK1.429 kr1.429 krKøb
4Vivas DK1.449 kr1.528 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 7 porte, industriel, unmanaged, 1 PD-port

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 7 porte, industriel, unmanaged, 1 PD-port i 184 dage. Laveste pris i perioden er 927 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.102 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.070 kr.

Den nuværende pris på 1.021 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 7 porte, industriel, unmanaged, 1 PD-port. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Netværksswitch Gigabit med PoE - DIGITUS 7 porte, industriel, unmanaged, 1 PD-port de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.021 kr94 kr (10%)
23. maj 2026927 kr1 kr (0%)
22. maj 2026928 kr62 kr (6%)
21. maj 2026990 kr31 kr (3%)
12. maj 20261.021 kr9 kr (1%)
11. maj 20261.012 kr9 kr (1%)
9. maj 20261.021 kr33 kr (3%)
8. maj 20261.054 kr32 kr (3%)
7. maj 20261.086 kr19 kr (2%)
6. maj 20261.067 kr18 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret