Gå til hovedindhold

NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band

NetgearNetværkEAN: 0606449170412
Pris fra 2.932 krtil 4.873 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.941 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.244 kr 5. mar.

Sammenlign priser på NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2932 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B Wi-Fi-system
2.932 kr
Til butik
NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B Wi-Fi-system billede

Produktinformation

NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band

Produktspecifikationer

Mærke: NETGEAR
Artikel nr.: RBE870B-100EUS
EAN: 0606449170412
Varenr.: 1002938871
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band
3.106 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B Wi‑Fi 7 mesh-router - Sort
-47%3.399 kr
Før 6.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B Wi‑Fi 7 mesh-router - Sort billede

Produktinformation

NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-BandGenereltDataforbindelsesprotokol: EthernetFast EthernetGigabit Ethernet10 Gigabit Ethernet2.5 Gigabit EthernetIEEE 802.11be (Wi-Fi 7)IEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11ax (Wi-Fi 6)IEEE 802.11bDataoverførselshastighed: 21 GbpsEgenskaber: 4x4 MIMO-teknologi2x2 MIMO 2.4GHzQuad-core CPUGuest NetworkDedicated Backhaul4K/8K UHD videostreamingEnhedstype: Wi-Fi-system - mesh - 4-port switch (integreret)Flashhukommelse: 4 GBForbindelsesteknologi: Kablet, trådløsFrekvensbånd: 2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHzKapacitet: Samtidige enheder: 150Krypterings algoritme: WPA3Mesh-netværk: JaOverensstemmelsesstandarder: Wi-Fi CERTIFIED 7Pakningstype: DesktopPræstation: Maksimum datahastighed (2,4 GHz): 688 Mbps | Maksimum datahastighed (5 GHz): 8640 Mbps | Maksimum datahastighed (6 GHz): 11520 MbpsProcessor: 1.5 GHzRAM: 2 GBWi-Fi-systemdækning: Op til 3000 sq.ftWi-Fi-systemkomponenter: RouterWi-Fi-vurdering: BE21000LinjeegenskaberLiniekodningsformat: 1024 QAM, 4096 QAMInternet of Things (IoT)Internet of Things (...

Produktspecifikationer

Mærke: Netgear
Kategori: Netværk
Vægt: 2.03g
EAN: 0606449170412
Varenr.: 2104685
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B Wi‑Fi 7 mesh-router - Sort
-47%3.419 kr
Før 6.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B Wi-Fi-system
3.449 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Netgear Router ORBI8 TB WIFI7 Satellite Black NETGEAR
3.680 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Netgear Orbi 870 Series RBE870B - Wi-Fi system - Wi-Fi 7 - desktop - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)
4.873 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.932 kr2.932 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.106 kr3.106 krKøb
3Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
4Vivas DK3.419 kr3.488 krKøb
5Ultrashop3.449 kr3.449 krKøb
6Teknikproffset DK3.680 kr3.739 krKøb
7Proshop DK4.873 kr4.873 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band

PriceData har fulgt prisen på NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.244 kr (registreret d. 5. marts 2026), højeste er 5.278 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.061 kr.

Den nuværende pris på 2.932 kr er 28% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 30% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for NETGEAR Orbi 870 Series RBE870B - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20262.932 kr1.241 kr (30%)
21. maj 20264.173 kr289 kr (6%)
11. apr. 20264.462 kr997 kr (29%)
10. apr. 20263.465 kr22 kr (1%)
8. apr. 20263.487 kr26 kr (1%)
7. apr. 20263.513 kr37 kr (1%)
6. apr. 20263.476 kr11 kr (0%)
5. apr. 20263.465 kr22 kr (1%)
4. apr. 20263.487 kr16 kr (0%)
3. apr. 20263.503 kr262 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret