Gå til hovedindhold

NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 - Wi-Fi-system - (router, forlænger) - op til 6000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 - Wi-Fi 6 - Multi-Band

NetgearNetværkEAN: 0606449171860
Pris fra 4.079 krtil 7.896 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 3.817 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.295 kr 5. mar.

Sammenlign priser på NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 - Wi-Fi-system - (router, forlænger) - op til 6000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 - Wi-Fi 6 - Multi-Band og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4079 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 Wi-Fi-system
4.079 kr
Til butik
NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 Wi-Fi-system billede

Produktinformation

NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 - Wi-Fi-system - (router, forlænger) - op til 6000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 - Wi-Fi 6 - Multi-Band

Produktspecifikationer

Mærke: NETGEAR
Artikel nr.: RBE872-100EUS
EAN: 0606449171860
Varenr.: 1002938872
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 - Wi-Fi-system - (router, forlænger) - op til 6000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 - Wi-Fi 6 - Multi-Band
4.322 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 mesh Wi‑Fi 7 system (router + forlænger)
-51%4.699 kr
Før 9.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 mesh Wi‑Fi 7 system (router + forlænger) billede

Produktinformation

NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 - Wi-Fi-system - (router, forlænger) - op til 6000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 - Wi-Fi 6 - Multi-BandGenereltDataforbindelsesprotokol: EthernetFast EthernetGigabit Ethernet10 Gigabit Ethernet2.5 Gigabit EthernetIEEE 802.11be (Wi-Fi 7)IEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11ax (Wi-Fi 6)IEEE 802.11bDataoverførselshastighed: 21 GbpsEgenskaber: 4x4 MIMO-teknologi2x2 MIMO 2.4GHzQuad-core CPUGuest NetworkDedicated Backhaul4K/8K UHD videostreamingEnhedstype: Wi-Fi-system - mesh - 4-port switch (integreret)Flashhukommelse: 4 GBForbindelsesteknologi: Trådløs, kabletFrekvensbånd: 2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHzKapacitet: Samtidige enheder: 150Krypterings algoritme: WPA3Mesh-netværk: JaOverensstemmelsesstandarder: Wi-Fi CERTIFIED 7Pakningstype: DesktopPræstation: Maksimum datahastighed (2,4 GHz): 688 Mbps | Maksimum datahastighed (5 GHz): 8640 Mbps | Maksimum datahastighed (6 GHz): 11520 MbpsProcessor: 1.5 GHzRAM: 2 GBWi-Fi-systemdækning: Op til 6000 sq.ftWi-Fi-systemkomponenter: Router, forlængerWi-Fi-vurdering: BE21000LinjeegenskaberLiniekodningsformat: 1024 QAM, 4096 QAMInternet of Things (IoT)

Produktspecifikationer

Mærke: Netgear
Kategori: Netværk
Vægt: 4g
EAN: 0606449171860
Varenr.: 2104679
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 mesh Wi‑Fi 7 system (router + forlænger)
-51%4.719 kr
Før 9.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 Wi-Fi-system
4.719 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netgear Orbi 870 Tri-band (2,4 Ghz/5 Ghz/6 Ghz) Wi-fi 7 (802.11be) Hvid 4 Intern
6.290 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Netgear Orbi 870 Series RBE872 - Wi-Fi system - Wi-Fi 7 - desktop - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)
7.896 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 - Wi-Fi-system - (router, forlænger) - op til 6000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 - Wi-Fi 6 - Multi-Band koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 - Wi-Fi-system - (router, forlænger) - op til 6000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 - Wi-Fi 6 - Multi-Band koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.079 kr4.079 krKøb
2CS MEGASTORE DK4.322 kr4.322 krKøb
3Boligcenter DK4.699 kr4.699 krKøb
4Vivas DK4.719 kr4.788 krKøb
5Ultrashop4.719 kr4.719 krKøb
6Dustin DK6.290 kr6.376,25 krKøb
7Proshop DK7.896 kr7.896 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 - Wi-Fi-system - (router, forlænger) - op til 6000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 - Wi-Fi 6 - Multi-Band

PriceData har fulgt prisen på NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 - Wi-Fi-system - (router, forlænger) - op til 6000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 - Wi-Fi 6 - Multi-Band i 175 dage. Laveste pris i perioden er 3.295 kr (registreret d. 5. marts 2026), højeste er 8.334 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.834 kr.

Den nuværende pris på 4.079 kr er 30% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 - Wi-Fi-system - (router, forlænger) - op til 6000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 - Wi-Fi 6 - Multi-Band. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for NETGEAR Orbi 870 Series RBE872 - Wi-Fi-system - (router, forlænger) - op til 6000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 - Wi-Fi 6 - Multi-Band de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20264.079 kr1.658 kr (29%)
28. apr. 20265.737 kr637 kr (10%)
10. apr. 20266.374 kr1.655 kr (35%)
8. apr. 20264.719 kr1.655 kr (26%)
7. apr. 20266.374 kr1.655 kr (35%)
3. apr. 20264.719 kr1.655 kr (26%)
28. mar. 20266.374 kr1.960 kr (24%)
26. mar. 20268.334 kr5.039 kr (153%)
5. mar. 20263.295 kr5.039 kr (60%)
11. dec. 20258.334 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret