Gå til hovedindhold

NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band

NetgearNetværkEAN: 0606449169713
Pris fra 3.824 krtil 4.873 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.049 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.476 kr 4. apr.

Sammenlign priser på NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3824 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 Wi-Fi-system
3.824 kr
Til butik
NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 Wi-Fi-system billede

Produktinformation

NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band

Produktspecifikationer

Mærke: NETGEAR
Artikel nr.: RBE870-100EUS
EAN: 0606449169713
Varenr.: 1002938870
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Netgear Orbi 870 Series Tri-Band WiFi 7 Mesh Add-on Satellite Netgear
3.870 kr
Til butik
Netgear Orbi 870 Series Tri-Band WiFi 7 Mesh Add-on Satellite Netgear billede

Produktinformation

Netgear Router ORBI8 TB WIFI7 Satellite, Netgear Orbi 870-satelliten med WiFi 7 är designad för att förbättra och utöka täckningen i ditt befintliga Orbi 870-meshsystem. Med hastigheter upp till 21 Gbps och stöd för upp till 150 enheter säkerställer satelliten en snabb, stabil och framtidssäkrad anslutning för hela hemmet. Perfekt för stora bostäder och många uppkopplade enheter. Förbättrad täckning med WiFi 7, Netgear Orbi 870-satelliten ger dig möjligheten att utöka ditt WiFi-nätverk till fler delar av hemmet, som källaren, vinden eller trädgården. Med stöd för WiFi 7-tekniken får du hela 2,4 gånger snabbare hastigheter än med WiFi 6, och den är dessutom bakåtkompatibel med äldre WiFi-enheter. Oavsett om du streamar, jobbar eller spelar online kan du förvänta dig en sömlös anslutning överallt. Designad för stora hem och många enheter, Med en täckning på upp till 3000 kvadratfot och stöd för upp till 150 enheter är Orbi 870-satelliten perfekt för familjer med många uppkopplade prylar. Den trippelbandiga mesh-tekniken med dedikerad backhaul säkerställer att alla enheter får snabb och stabil anslutning, även när nätverket används intensivt. Stilren design med smart funktionalitet, Orbi 870-satelliten är inte bara högpresterande – den är också snygg. Den kompakta och moderna designen gör att den enkelt passar in i hemmets alla rum. Dessutom är installationen smidig via Orbi-appen, där du kan lägga till satelliten på bara några minuter. Säkert och framtidssäkrat, Netgear Orbi 870-satelliten är utrustad med Netgear Armor, ett exklusivt säkerhetssystem som skyddar dina enheter och din data mot cyberhot. Med Orbi-appen kan du dessutom övervaka nätverket, kontrollera anslutna enheter och aktivera föräldrakontroller för extra trygghet. Enklare, snabbare och bättre nätverk, Netgear Orbi 870-satelliten gör det enkelt att förbättra ditt befintliga Orbi-meshsystem med bättre täckning och högre prestanda. Med stöd för WiFi 7, avancerad säkerhet och en stilren design får du ett nätverk som klarar dagens och framtidens krav. Lägg till Netgear Orbi 870-satelliten i ditt meshnätverk och njut av snabb, stabil och säker anslutning. Lokalisering: Europa, Anslutningsteknik: Kabelansluten, trådlös, Djup: 14.68 cm, Bredd: 11.24 cm, Vikt: 1.22 kg, Import Djup: 147, Wifisystemtackning: Upp till 3000 kvadratfot, Dataoverforingshastighet: 21 Gbps, Hojd: 27.03 cm, Medfoljande programvara: NETGEAR Armor (30 dagars provperiod), NETGEAR Smart Parental Controls (30 dagars provperiod), Import Farg Lev: Vit, Funktioner: 4x4 MIMO-teknik, 2x2 MIMO 2.4Ghz, fyrkärnig CPU, Guest Network, Dedicated Backhaul, 4K/8K UHD-videostreaming, Natdel: Extern strömadapter, Krypteringsalgoritm: WPA3, Meshnatverk: Ja, Kapacitet: Samtidiga enheter: 150, Service och support: Begränsad garanti - 1 år ¦ Tekniskt stöd - 90 dagar, Färg: Classic white, Standarder som foljs: Wi-Fi CERTIFIED7, Import Höjd: 270, Kompatibel med internet of things iot: Ja, Modell: Skrivbordsmodell, Flashminne: 4 GB, Prestanda: Maximal datahastighet (2,4 GHz): 688 Mbps ¦ Maximal datahastighet (5 GHz): 8640 Mbps ¦ Maximal datahastighet (6 GHz): 11520 Mbps, Typ av enhet: Wifi-system - mesh - 4-ports-switch (inbyggd), Medfoljande kablar: 1 x nätverkskabel - 2 m, Import ram-minne-installeradstorlek: 2, Antenn: Inbyggd, Linjekodningsformat: 1024 QAM, 4096 QAM, Wifisystemkomponenter: Router, Gränssnitt: WAN: 1 x 10GBase-T - RJ-45 ¦ LAN: 4 x 2.5GBase-T - RJ-45 ¦ LAN: 4 x 2.5GBase-T - RJ-45 - på utökningsenhet, Wifibetyg: BE21000, Import Bredd: 112, Import Vikt: 1.20, Datalankprotokoll: Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11b, Processor: 1.5 GHz, Import lagringsutrymme: 4, Antal antenner: 8, Frekvensband: 2,4 GHz/5 GHz/6 GHz, Inkluderade tillbehör: Strömadapter.

Produktspecifikationer

Mærke: Netgear
Kategori: Mesh netværk
EAN: 0606449169713
Varenr.: D44549
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band
4.047 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 Wi‑Fi 7 mesh-router (BE21000)
-31%4.399 kr
Før 6.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 Wi‑Fi 7 mesh-router (BE21000)
-31%4.419 kr
Før 6.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 Wi-Fi-system
4.499 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Netgear Orbi 870 Series RBE870 - Wi-Fi system - Wi-Fi 7 - desktop - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)
4.873 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.824 kr3.824 krKøb
2Teknikproffset DK3.870 kr3.929 krKøb
3CS MEGASTORE DK4.047 kr4.047 krKøb
4Boligcenter DK4.399 kr4.399 krKøb
5Vivas DK4.419 kr4.488 krKøb
6Ultrashop4.499 kr4.499 krKøb
7Proshop DK4.873 kr4.873 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band

PriceData har fulgt prisen på NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band i 169 dage. Laveste pris i perioden er 3.476 kr (registreret d. 4. april 2026), højeste er 5.310 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.738 kr.

Den nuværende pris på 3.824 kr er 19% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 24 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for NETGEAR Orbi 870 Series RBE870 - Wi-Fi-system - (router) - op til 3000 sq.ft - mesh 10GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. apr. 20263.824 kr638 kr (14%)
10. apr. 20264.462 kr975 kr (28%)
8. apr. 20263.487 kr37 kr (1%)
7. apr. 20263.524 kr37 kr (1%)
5. apr. 20263.487 kr11 kr (0%)
4. apr. 20263.476 kr27 kr (1%)
3. apr. 20263.503 kr262 kr (7%)
2. apr. 20263.765 kr936 kr (20%)
1. apr. 20264.701 kr48 kr (1%)
31. mar. 20264.653 kr23 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret