Gå til hovedindhold

MSI PRO Z890-A WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

MSIBundkortEAN: 4711377259729
Pris fra 2.234 krtil 2.520 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 286 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.227 kr 18. apr.

Sammenlign priser på MSI PRO Z890-A WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2234 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI PRO Z890-A WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
2.234 kr
Til butik
MSI PRO Z890-A WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

MSI PRO Z890-A WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E32-002R
EAN: 4711377259729
Varenr.: 1002597654
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI PRO Z890-A WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
2.408 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI PRO Z890-A WIFI - Intel Z890, LGA 1851, ATX
-4%2.499 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort MSI PRO Z890-A WIFI - Intel Z890, LGA 1851, ATX billede

Produktinformation

Stærkt ATX bundkort til moderne Intel-pc’erMSI PRO Z890-A WIFI er et solidt valg til både arbejds- og gaming-pc’er, der ønsker høj ydelse og stabilitet. Med Intel Z890-chipset og LGA 1851-understøttelse er det klar til Intel Core Ultra (Series 2). Du får hurtig netværksforbindelse via Wi‑Fi 7 og 5 Gigabit Ethernet samt fleksible udvidelsesmuligheder til både grafik og lagring.Fordele ved MSI bundkort i ATX-formatBundkortet understøtter op til 256 GB DDR5 i dual-channel med hastigheder helt op til 9.200 MHz, så du kan bygge en responsiv pc til krævende opgaver. Fire M.2-pladser (HDD & SSD) og RAID 0/1/5/10 gør det let at skræddersy hurtig lagring. Bagpanelet byder bl.a. på HDMI 2.1, DisplayPort 1.4, USB-C (Gen 2) og Thunderbolt-port, så du nemt tilslutter skærme og eksterne enheder. Realtek ALC897 leverer 7.1-lyd til klar og fyldig lyd i hverdag og spil.Til professionelle og entusiasterMSI PRO Z890-A WIFI er velegnet til dig, der vil have et stabilt og fremtidssikret fundament i kategorien bundkort. ATX-formfaktoren giver god plads til PCIe- og M.2-udvidelser, mens integreret Bluetooth 5.4, TPM-header og rigeligt med interne USB-headers gør byggeprocessen smidig på Windows 11 x64.Socket: LGA 1851 (Socket V1)Chipset: Intel Z890Formfaktor: ATXUnderstøttede CPU-serier: Intel Core Ultra (Series 2)RAM: DDR5, dual-channel, 4 DIMM-slotsMaks. RAM: 256 GB, op til 9.200 MHzNetværk: Wi‑Fi 7 (802.11be), Bluetooth 5,4, 5 Gigabit EthernetLagring: 4× M.2 (M), 4× SATA III; RAID 0/1/5/10Udvidelse: 1× PCIe x16 Gen 5, 2× PCIe x4 Gen 4Bagpanel: 1× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, 1× USB-C Gen 2, 3× USB-A Gen 2, 4× USB-A Gen 1, 1× Thunderbolt, 1× RJ‑45Lyd: Realtek ALC897, 7.1-kanalerInterne headers: 2× USB 3.2 Gen 1, 1× USB 3.2 Gen 2, 4× USB 2.0, CPU-blæser, TPMStrøm: 24-pin ...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 2g
EAN: 4711377259729
Varenr.: 1891849
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI PRO Z890-A WIFI - Intel Z890, LGA 1851, ATX
-4%2.519 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI PRO Z890-A WIFI - motherboard - ATX - LGA1851 Socket - Z890 Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
2.520 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO Z890-A WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO Z890-A WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.234 kr2.234 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.408 kr2.408 krKøb
3Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
4Vivas DK2.519 kr2.598 krKøb
5Proshop DK2.520 kr2.520 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI PRO Z890-A WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på MSI PRO Z890-A WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 123 dage. Laveste pris i perioden er 2.227 kr (registreret d. 18. april 2026), højeste er 2.438 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.323 kr.

Den nuværende pris på 2.234 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 51 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MSI PRO Z890-A WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MSI PRO Z890-A WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.234 kr1 kr (0%)
31. maj 20262.235 kr27 kr (1%)
30. maj 20262.262 kr3 kr (0%)
29. maj 20262.259 kr1 kr (0%)
28. maj 20262.260 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.259 kr6 kr (0%)
25. maj 20262.265 kr3 kr (0%)
23. maj 20262.262 kr14 kr (1%)
22. maj 20262.248 kr9 kr (0%)
20. maj 20262.257 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret