Gå til hovedindhold

MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

MSIBundkortEAN: 4711377279642
Pris fra 1.625 krtil 1.939 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 314 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.603 kr 12. maj

Sammenlign priser på MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1625 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.625 kr
Til butik
MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E39-001R
EAN: 4711377279642
Varenr.: 1002912456
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.758 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI MAG B860 Tomahawk WiFi - Intel LGA 1851 ATX
-14%1.799 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort MSI MAG B860 Tomahawk WiFi - Intel LGA 1851 ATX billede

Produktinformation

Fordele ved bundkort til gaming og performanceMSI MAG B860 Tomahawk WiFi er et ATX bundkort til Intel LGA 1851 designet til stabile gaming‑opsætninger og kraftfulde arbejdsstationer. Det understøtter DDR5-hukommelse i dual‑channel op til 256 GB og giver fleksibilitet til både spil, streaming og kreative opgaver. Med indbygget Wi‑Fi 7 og 5 Gigabit Ethernet får du hurtig og pålidelig netværksforbindelse - trådløst eller med kabel.Nøglefunktioner til moderne pc-bygBundkortet er baseret på Intel B860‑chipsettet og klar til Intel Core Ultra (Series 2). Tre M.2‑pladser (Gen 5/4) giver lynhurtig lagring og mulighed for RAID 0/1/5/10. Bagpanelet byder på både USB‑C 20 Gbit/s (USB 3.2 Gen 2x2), flere USB 3.2 Gen 2 Type‑A og HDMI 2.1 til enkel tilslutning af skærm og udstyr. Lydsiden håndteres af Realtek ALC897 med 7.1‑kanalers output til en fyldig multimedieoplevelse.Formfaktor: ATXChipset: Intel B860Processorunderstøttelse: Intel Core Ultra (Series 2)Sokkel: LGA 1851 (Socket V1)Maks. hukommelse: 256 GB DDR5, dual‑channelHukommelsespladser: 4 × DIMM, op til 9 200 MHzLagring: 3 × M.2 (Gen 5/4), 4 × SATA IIIRAID: 0/1/5/10; op til 7 drevNetværk: Wi‑Fi 7 (Killer Wi‑Fi 7 1750x), Bluetooth 5,4, 5 Gigabit EthernetBagpanel: 1 × HDMI 2.1, 1 × USB‑C Gen 2x2, 1 × USB‑C Gen 2, 4 × USB‑A Gen 2, 4 × USB 2.0, 1 × RJ‑45Lyd: Realtek ALC897, 7.1 kanalerInterne forbindelser: 2 × USB 3.2 Gen 1, 1 × USB 3.2 Gen 2, 4 × USB 2.0, 3 × RGB‑headers, CPU‑blæser og pumpeheaderUdvidelsespladser: 1 × PCIe x16 Gen 5, 1 × PCIe x16 Gen 4, 1 × PCIe x1Mål: Bredde 24,38 cm, Dybde 30,48 cmBIOS: UEFI AMIUnderstøttet OS: Windows 11 x64...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.91g
EAN: 4711377279642
Varenr.: 1971944
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI MAG B860 Tomahawk WiFi - Intel LGA 1851 ATX
-14%1.819 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
1.904 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.625 kr1.625 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.758 kr1.758 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb
5Proshop DK1.904 kr1.904 krKøb
6Ultrashop1.939 kr1.939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 165 dage. Laveste pris i perioden er 1.603 kr (registreret d. 12. maj 2026), højeste er 1.863 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.797 kr.

Den nuværende pris på 1.625 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 50 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.625 kr5 kr (0%)
30. maj 20261.620 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.619 kr4 kr (0%)
24. maj 20261.623 kr4 kr (0%)
23. maj 20261.627 kr7 kr (0%)
22. maj 20261.620 kr2 kr (0%)
20. maj 20261.622 kr8 kr (0%)
17. maj 20261.614 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.615 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.614 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret